Otappa minuun yhteyttä. puh. 0405176303
Remonttitaidon omaava
11
930
Vastaukset
- Asiasta tietävä
Kannattaa laittaa ilmoitus lehteen, ilmoitustauluille kauppoihin tai kysyä vaikka rakennustarvikekaupasta osaavaa tekijää. Moni remppamiehistä ei näin keväällä ehdi täällä netissä pyörimään ja osa ei edes käytä internetiä, vaikka voi olla taitava remppaaja!
- Saattaa tärpätä
pirre-tyttö kirjoitti:
minä laitoin puhelinnron.. Ole hyvä ja soita.
mutta tunnen monia rakennusmiehiä, enkä usko heistä monenkaan netissä liikkuvan vaan taitavat viettää osan viiknlopuistakin rakennuspuuhissa. Kiireistä rakennusaikaa, kun sattuu tämä kevät olemaan. Laitapa se ilmoitus vaikka rakennustarvikeliikkeen ilmoitustaululle!
tai liikkeitä joissa on myös nuo palvelut saatavila joita minä tarvin.. Voisitko laittaa mulle vaikka sähköpostiin listan rakennusliikkeistä.. joita tällä Oulun läänin eteläosien alueella on.. ja sellaisista jotka tekee kaikenlaisia kodin remontteja.. Kiitos jo etukäteen.. email-osoite [email protected]
- Pyhäjärven raksaliikkeistä
http://www.020300200.com/hakemisto/Rakentaminen ja remontointi/Yleiset talonrakennustyöt/Pyhäsalmi/ Oliskos apua?
- puuttuu muutamia
Pyhäjärven raksaliikkeistä kirjoitti:
http://www.020300200.com/hakemisto/Rakentaminen ja remontointi/Yleiset talonrakennustyöt/Pyhäsalmi/ Oliskos apua?
täysin ammattilaisia jotka osaavat työnsä. suosittelen kyselemään kuka mitäkin osaa muiltakin asiakkailta.
- lehti-ilmoittelua
puuttuu muutamia kirjoitti:
täysin ammattilaisia jotka osaavat työnsä. suosittelen kyselemään kuka mitäkin osaa muiltakin asiakkailta.
Ja kysele tutuilta. Pitkään alalla toiminut kokemusta usealta vuodelta omaava on yleensä luoitettavin. Voi tulla kallis remontti ja kestää liian pitkään joillakin helppoheikeillä teettäessä! Ja kirjallinen sopimus on monasti paikallaan.
- kannata
ottaa just aloittelevia remppaihmisiä,kannattaa katsoa onko kokemusta alalta ja kuinka kaun on tehnyt erillaisia hommia.
- tekee siistiä jälkeä!
tällaiset vanhat remontti konkarit on saavuttanut sellaisen rutiinitason että siinä työn jälki kärsii. Mikäli haluat siistin jäljen ota juuri aloitteleva remonttimies! Voi kestää pitempään, mutta jälki on kaunista katsella!
- tuo nyt ei kyllä ole totta
Kyllä kokemuksella taito ja hyvä jälki tulee kädentaito aloilla. Ja hinnoista ja käytetystä ajasta kannattaa todella ottaa selvää. Ja tekijän maineesta.
mulla olis sellaiselle henkilölle joka osaa lattiamaton laittaa entisen maton päälle, niin tiedossa jotain.. Otatko yhteyttä, nro on edelleen sama kuin tuossa tämän kirjoitusketjun alussakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911117
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa113910- 125886
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten279679- 76658
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74621Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64572Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54556Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38520- 72483
