Onko

...myös tukivöitä, vai ovatko tilaustavaraa, jos mistä? Onko teillä niistä millaisia kokemuksia, kannattaako hankkia?
4326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

äitiysvaateliikkeistä saa tukivöitä.itse en ole niitä koskaan käyttänyt,jotkut ovat kehuneet.

Äänestä

moi ... kyllä löytyy enimmistä äitiysvaateliikkestä myös tukivöitä. meille nyt kolmas lapsei tulossa ja minulla ollut joka raskaudessa tukivyö. helpottaa paljon selkää ja jos just selän kanssa aikaisemmin jo vähän ongelmia niin tosi hyvä. tukee siis selkää ja mahaa hyvin. suosittelen ...

Äänestä

Olen käynyt kahdessa äitiystarvikeliikkeessä ja molemmissa oli tukivöitä. Anita-merkkinen on netin mukaan paras, ei kannata ostaa huonoja... osa ei tue laisinkaan. Joillakin nuo vaan lisää supistuksia ja ahdistaa mahaa. JOillakin se taas tukee kivasti. En ole itse vielä hankkinut (nyt rv 26) enkä tiedä kannattaako edes koska kenelläkään kaverillakaan ei ole ollut ja hyvin ovat pärjänneet. Sisko osti sellaisen eikä edes käyttänyt ja möi eteenpäin.

Äänestä

Mulla on sellainen Anita-merkkinen,vauvaliikkeestä ostettu,kun neuvolassa suosittelivat,kun kaksosia odotan. Käytän vain koiralenkeillä ja imuroidessa,un ottaa niin paljon selän päälle. On kyllä auttanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitiysvaateliikkeissä kirjoitti:

...myös tukivöitä, vai ovatko tilaustavaraa, jos mistä? Onko teillä niistä millaisia kokemuksia, kannattaako hankkia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu