Mulla vm 05 Yaris, jossa ollut jotain pikkuvikoja. Viimeisin; cd-sotin ei pelaa, aikansa cd sisällä mitään ei tapahdu ja lopuksi tulee herja ERR1.
Onko jollain tullut vastaavaa -mikä vois olla vika?
Mahtaako tohon sopia joku ihan normaali cd soitin. Toyotan oma maksaa hulppeesti yli 400 ekee...
vm 05 cd-soittimen ongelma
varisnisti
4687
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siihen cd-soittimen alla olevan lokeron paikalle voi asentaa ihan tavallisen 1din-soittimen, johtosarja vaan täytyy hommata vaikkapa biltemasta.
Ootko kokeillut useilla cd:llä? Soitin ei välttämättä soita kaikkia cd:tä, esim. omapolttoisia tai levyjä, joissa kopiointisuojaus.
löytyy soittimia jos jonkilaisia jotka käyvät suoraan alkuperäisen integroidun tilalle, eiku googlettamaan ja visalla tilamaan.
Kyl tuo vika tuli ihan noilla samoilla cd:llä, jota olen tossa pyörittänyt aiemminkin. Ehkä tarttee tosiaankin googlettaa. Jenkeistä vois saada halvallakin. Tai sitten laittaa "pioneerin" tohon vanhan alle... Kiitos vastauksista :)