Eli kuinka moni tällaisia harrastaa ja kuinka vanhat? Itse olen 16-vuotias ja takana on vain yksi yhdenillan juttu joka tuli ihan "vahingossa". Nyt kuitenkin yksi jätkä, tai no mies kenet tapasin joku viikonloppu kaverini kautta on osoittanut kiinnostusta. Tiedän että hän on aivan armoton playeri, panohommat mielessä ja en usko että häntä saisi ihan heti kahlittua mihinkään suhteeseen. Se ei nyt varsinaisesti olekkaan ongelmani.. vaan se, kannattaako siihen matkaan lähteä. Koska hän on "pelimies" niin jotenkin olen alkanut tuntea itseni mitättömäksi (varsinkin kun ajattelen jos harrastaisimme seksiä) ja vain reikä jota hän panee? Niinhän se kai on, mutta kyllä siinä minun yhdenillan jutussani oli ihan mukavat tunnelmat, ilta kiehnattiin ja siitä sitten pikkuhiljaa makuuhuoneen puolelle ja se jätkä oli huomaavainen ja lopetti silloin kuin tahdoin jne. Tuosta toisesta en vain tiedä. Hän on ihan suoraan ehdotellut vihjailevasti että voisimme.. tiedätte kyllä. Minkälaisia kokemuksia teillä on näistä yhenillan jutuista? Ja mitä mieltä olette?
Itse joskus ajattelin et typerää hommaa mutta kaikilla on kuitenkin tarpeensa? Mutta ei silti ole kiva ajatella että ei suoraansanottuna ole mitään muuta kuin pano? Tulee vähän huora-fiilis. Miksi miehet saavat "mainetta ja kunniaa" kuinka monta naista on "kaatanut" ja muijat tulkitaan heti huoriksi.
Kaiken saa vuodattaa tänne yhdenillan juttuihin koskien, olis mukava kuulla :)
yhdenillan-jutut
sdfdfgtr
15891
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
En harrasta ja enemmänkin semmonen vähän etoo. Vaikka mieli teko ois kova niin järki sanoo vastaan, ehkä olen hullu mutta mua helvetisti etoo se ja en vois sellasen harrastelijan kanssa varmaan helposti seurustelemaan tai mitään alkaa... Kaverina menis.
Miks mä en koskaan törmää sun laisiin? ois ihanaa löytää sellanen poika, joka ajattelee noin :) ja ton lisäks pitäis olla sellanen, joka ei polta eikä käytä alkoholia paljon.. noh, ehkä vielä joskus...
oon absolutisti. Tai no. Raitis. Mun mielestä saa ottaa tapauksittain mutta ikinä ei humalahakusesti. Ja polta en ollenkaan.
Ja aina vaan paranee..;) Toki joskus saa vähän ottaa, mutta nykyään suurin osa juo humalahakuisesti :/ Ainii, tietysti olis myös kiva, jos ihminen ois ajettelevainen ja miettis asioita, eli luonteeltaan munlainen (onko jo liikaa vaadittu?:D)
Pohtiminen on toinen luonto mulle. Paremmin voisit kysyä minkä laisia asioita mä pohdin ja ajattelen. Ei o sellasta yhtä ajatusta jota mä aina ajattelisin koko aikaa. Se vaihtelee tilanteen ja päivän mukaan mutta mun ajanviete on aika paljon pohdintaa ystävien kanssa ja sitten siitä kovaa jutun vääntöä. Älykäs huumori on paras huumori. Aika vaikee vastata tähän kun miettiä voi niin eri tavalla ja sitä on vaikee kuvailla.
Juu, ei yhtä asiaa tartte vaan pohtia. Tärkeintä olis, että ei pohtis jotain juomiseen liittyvää, esim. "mitenköhän mä saisin ne juomat hommattua..." niin ja vielä kaiken muun lisäks olis kiva, jos lenkkeilykin kiinnostais :D. noh, ehkä vähän turhan suuret vaatimukset :P onneks niistä voi joustaa vähän..;)
varmaan viedä tää kesksutelu muualle jo sillä vastaan tähän että... Kyllä. Lenkkeily menee koska en ole yssinään jaksanu alottaa harrastusta mutta sohvaperunaks mua ei oikeen saa et jossaa oon se polttoaine tuhottava ja itte harrastan sitä sitte lenkkeillen. Tykkäisin kyl muutakin tehä mut ei o oikee semmosta intoo lähtee yksin muuta repimään.
Nii, että onkos ideoita mihin muualle?:P
Vaikka sähköpostiin tai messengeriin, kohta ollaan tuhottu täysin tää jonkun aihe meiän keskustelulla. [email protected] - Messenger [email protected] - S-posti
lisäsin meseen..:) ja eiköhän toi alottaja jo saanu jonkin verran mielipiteitä:D
Mitä helvettiä oikein kuvittelette tekevänne? Jättäkää tuommoiset touhut suosiolla. Hemmetin nykynuoriso.
"Miksi miehet saavat "mainetta ja kunniaa" kuinka monta naista on "kaatanut" ja muijat tulkitaan heti huoriksi." Tätä väitettä en ole koskaan ymmärtänyt. En ainakaan miespuolisena arvosta yhtään sellaisia, jotka harrastavat yhden illan panoja vain saadakseen pillua. Voi johtua siitäkin, etten itse ole tuollaisesta touhusta niin kiinnostunut. Naisten keskuudessako tällaiset tyypit sitten mainetta ja kunniaa keräävät?
Kuulosti, että se on sua selkeesti vanhempi? Ei kai se nyt aikuinen mies kuitenkaan oo? En tiiä mikä siinä on, mutta itte en oikeen hyväksy tota että aikuiset äijät pokailee 16v muijia... Eihän yhdenillan jutuissa periaatteessa mitään vikaa ole, jos molemmat nauttii ja näin, mutta jos äijä on tuollainen playeri niin yleensä osaa kehumalla ja mielistelemällä saada tytön sellaiseen olotilaan, että vaikka ei oikeasti haluaisi mitään tehdä, niin painostuksen alla suostuu levittämään jalat.
no joo.. Onhan se "vähän" vanhempi, 25-vuotias. Ehkä en sitten kuitenkaan lähde siihen leikkiin, tuli vaan mietittyy et en ite haluis sellasta jädää seurustelukumppaniks kuka ois hässiny joka viikonloppu eri muijien kanssa :/ Ja tuosta maineesta ja kunniasta, niin kyllä se ihan miesten keskuudessa on kun sitä "ihaillaan" ku kaveri kertoo et on saanu vähä pilluu taas viikonloppun joltai random muijalt. Mut hyvä jos on niitäkin vielä ketkä ei ajattele tai tee niin? Tää mies on kyl silleen.. lievästi painostanu ja käyttäny sanoja esim hannari yms. Mulla ei oo kokemuksia tollasista, en viihdy playereitten seurassa ja vituttaa kaikki keharit jne joten tää on jotenkin niin "uutta", siks tulin tänne kirjottaan ja kyselee mielipiteitä. Ehkä siis jätän väliin? Olen aika sellaista.. sitoutuvaa tyyppiä ja jos vahingossa häntä kohtaan kehittyisi jotain tunteita, satuttaisin vain itseäni?
En tiiä ketkä sitä ihailee mut mulla tekee mieli viiltää enemmänki semmosten jannujen kurkut auki... Raakaa peliä.