Pilvi ja Pälvi juhlivat nimipäiviään.onnea heille.
Pälvistä tuli mieleeni pälvikalju,itselläni on keskellä päätä tyhjä kohta,tosin sisäpuolikin on tyhjä mutta se ei näy.kalju paikka päälaessa hiukan häiritsee minua,kaunis korpin musta tukkani on ollut ainoa kaunis kohta minussa.
Pilvistä taas tuli mieleeni kertoa teille yhdestä erikoisuudestani.suuni on jotenkin harvinaisen mallinen.näyttää tavalliselta mutta ei sovi ollenkaan konjakkilasin reunaan.siksi juon konjakkini,tuon elämän eliksiirin,pillillä koska minun on saatava päivittäinen annokseni.
Nimipäiväonnittelut
Onnittelija-Onerva
31544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 41 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
... kertakaikkiaan niin hulvattoman hauskoja juttuja ettei näitä kertaakaan ole voinut lukea nauramatta :))) On sulla hyvä mielikuvitus ja taito saada se kirjaimilla kaikkien nähtäväksi! *Iso peukku* jatka samaan malliin olet ainoa positiivinen tapaus koko palstalla! :))
Kaikki Onervat jotka kirjoittavat nimissäni ovat väärennöksiä,hän joka sinulle ensin vastasi on feikki. Minä teen vain onnitteluavaukseni,en kommentoi siihen tulleita vastauksia enkä muihin keskusteluihin ota osaa.tämän kerran teen poikkeuksen.
Jouduin tänään lähtemään töihin niin aikaisin enkä nähnyt nimipäivä-onnitteluasi aamulla. Kiitos sinulle Onnittelija-Onerva, että tänäänkin kerroit nimi päivä sankarit . Normaalisti lähden erittäin hyvillä mielin töihin kun olen lukenut ensin onnittelusi; saat aina minut hyvälle mielelle. Ajattelen usein sinua, kyllä sinä niin harvinainen paketti olet ongelmiesi kanssa. Hyvää jatkoa vaan sinulle, tavataanhan taas aamulla. Nyt koti asiat kutsuvat.