moi elikkä miten pääsis hyvään rantakuntoon kesäks siis miten sais vatsalihakset,rinta lihakset , haban näkyy nyt ois viel noin 2 kuukautta aikaa jäljel ku kaikil muil meijä luokkalaisil on hyvät ja näkyvät lihakst mut mul on vast niide alkeet ... mitat ois 183cm 71 kg
kaikki ohjeet/vastakset otan ilomielin vastaan !
Rantakuntoon kesäks !
ootsääkipenttivaa
101245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Rasvaprosentin alentaminen. Jätät kaikki rasvaiset ja hiilikset pois suosiolla. Sitten vaan protskua ja salia.
Jätä kaikki missä on HUONOA eli kovaa rasvaa pois ja syö normaalisti, mutta terveellisesti ja monipuolisesti. Ei missään nimessä vähemmän. Jätä kaikki herkut pois. Laadi saliohjelma ja käy salilla n. joka toinen päivä. Lisäks voit lenkkeillä. Parin viikon päästä pitäs alkaa habaa näkyy. ;) Toivottavasti oli apua.
Siis kuntosalilla käynti, mutta ihan joka toinen päivä ei kannata mennä. Suositus on joka kolmas päivä. Monipuolinen mutta terveellinen ruokavalio on kaiken a ja o, lisäksi liikuntaa yms. Nää perusjutut, niin kyä se siitä. :)
Et sä täksi kesäksi saa enää mitään aikaan... 2010 kesää varten voit jotain tulosta saada
Jos vatsalihaksia haluut oikeen kunnolla näkyviin, ni hyvä jos saat edes siihen vuoteen 2010 mennessä
mutta kyllä siitä ryhdikkäämpi ja jo selkeesti jäntevämpi ulkomuoto tulee kesäks jos nyt alkaa kunnol reenaa. ei välttämättä kovinpaljo tuloksii näy (lihasten määrässä) mutta aina kuitenkin parempi kun jos ei alottaisikaan.
minulla tuli viimekesäsäksi sama juttu eteen. sain kyllä 2kk aikana vatsat näkymä oma tyarpee mukaa iha hyvi. oli erotettavissa 6 päkki. habaa kerkesin just jonku verra hommata. nyt kun oon tämä talve treenannu niin nyt voi sanoa että on hyvällä mallilla. oon kyllä ite iha koko aja samalailla syöny. mitää en ole jättäny pois enkä lisäny. paitsi jotain pillereita ja energia juomaa. siis iha vitamiini pillereitä. ei mitää hormooneita. toiset ihmiset on erilaisia. joissakin se tapahtuu melkei heti joillaki ei koskaa mitää käy. mutta tsemppiä sinulle. ;) treeniä treeniä!! muista pitää ne lepo päivät myös ja humalassa treenamminen ei vaikuta mihinkää myös.
2kk aikaa ja kaikki haluaa näyttää hyvältä rannalla... Oikeastaan aika mahdoton juttu että saisit hyvät ja näkyvät tulokset aikaan ennen kesää. ei se haba ja rinta niin nopeeta kasva kahden kuukauden aikana ja vielä kun pitäis saada 6-pack näkyviin ni aika kovat on tavoitteet. (lihaksien kasvatus (maksimaalisesti) on aika mahdotonta samalla kun yritetään saada rasvaa pois kehosta jotta ne vatsalihakset näkyisivät.) Kuten tässä muutama on sanonu niin parempi kuitenkin olisi aloittaa jotain tekee että ainakin kesänä 2010, 2011, 2012 jne. Voisit olla aina paremmassa kunnossa kesäsin. Itse suosittelen voimien nostamista ennen punttitreeniä, toimi itselle hemmetin hyvin kun alotin käymään salilla kunnolla noin puol vuotta sitten. kun voimia on kasailtu noin 3-5 kk voi alkaa kasvattaa paremmin mielin sitä pattia (ja kyllä se patti kasvaa samallakin kun hakee voimia) Miks sanon näin? koska lihakset kasvavat paremmin kun nostat penkistä 100 kiloa ja kyykkäät sen 130 kiloa, vedät maasta sen 150 kiloa ja saat käytettyä leuanvedossa lisäpainoja. Näin se vain on, ei vain ole mitään nopeaa keinoa päästä hyvään kuntoon, vaan sen pitää olla ympärivuotista. jotta saat vähän apua niin aloita sali harjoittelu vaikka tällä ohjelmalla. http://www.pakkotoisto.com/vbulletin/showthread.php?t=73043 lue huolella ja älä tee mitään muutoksia, jätä se ego kotiin ja tee niinkuin neuvotaan. kun teet tätä ohjelmaa voit käydä lenkillä sen 2-3 kertaa viikossa, aloittaen kevyesti. Ruokaa saa ja pitää syödä paljon, äläkä pelkää rasvoja kovat rasvat voit jättää pois (karkit, sipsit, kebabit) mutta pehmeitä pitää kuluttaa (kasvikset, jotkut kalat, kana, rypsiöljy ...) kun olet nostanu ne voimat niin siirry tekemään vaikka 2-jakoista salitreeniä, tämä on yksi parhaimmista jaoista lihaksien kasvattamiseen naturaaleilla (ei aineita käyttävillä) (proteiini, kreatiini, malto ei oo "oudoista" nimistä huolimatta dopingia vaan perus jokaisen salillakävijän palautusjuoman raaka-aineita) Loput saat ottaa ite selvää jostain luotettavammasta paikasta kuin suomi24 Onnea yrityksille jos kiinnostuit. Ellet kiinnostunu ni toki voit kokeilla tv-shopin ihme juttuja ja jotain muuta paskaa... huomaat kyllä että ne eivät toimi.
muuten ei...
Helvetin kovaa treenia joka päivä salilla, lenkillä hakkaat säkkiä, syöt terveellisesti punnerrat, vatsalihaksia, kaikkea! Tätä 3- 6kk, olet kondiksessa, kunhan olet ahkera.