Terracotta vai Phui hai

olemme lähdössä ensi talvena matkalle. osaako joku suositella kumpaan hotelliin majoitumme Terracotta vai Phui hai, Miksi?
91135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Turistialueen keskelle niin valitkaa Terracotta, jos taas turistialueen ja Phan Thietin kaupungin puoliväliin niin Phu Hai. Meillä oli samat vaihtoehdot ja valitsimme tuon jälkimmäisen. Tuosta jäi vain positiivisia muistoja. Hyviä valintoja ovat varmasti molemmat.

Äänestä
  • sellasessa paikassa, että aina sit pitää ottaa taksi alle, jos meinaa syömään lähteä tai mihin vaan. Terracotta tosiaan keskellä Mui Nen hotellialuetta, mutta toisaalta on sit ruokapaikat, ostoskojut ym kaikki ihan vieressä. Kuka mistäkin tykkää!

    Äänestä

  • muistaakseni kirjoitti:

    sellasessa paikassa, että aina sit pitää ottaa taksi alle, jos meinaa syömään lähteä tai mihin vaan. Terracotta tosiaan keskellä Mui Nen hotellialuetta, mutta toisaalta on sit ruokapaikat, ostoskojut ym kaikki ihan vieressä. Kuka mistäkin tykkää!

    Meillä myös juuri nämä vaihtoehdot, joista lopulta valitsimme Phu Hain. Phu Hain läheisyydessä ei tosiaan ole mitään eli taksilla joutuu ajelemaan Muineeseen, josta kaikki ruoka- ja ostospaikat löytyvät. Mutta matka on lyhyt ja taksit edullisia, joten se ei ole ongelma. Hotellina Phu Hai loistava valinta, samoin kuin Vietnam matkakohteena.

    Äänestä

Terracotta on perseesta, jos venalaisia tulee ravintolaan loppuu tarjoilu muille

Äänestä
  • Eikös tyhjätaskujen ole muutenkin parempi mennä vähän sivummalle?

    Äänestä

  • muailmaa nähnyt kirjoitti:

    Eikös tyhjätaskujen ole muutenkin parempi mennä vähän sivummalle?

    Hotellit sijaisevat sivummalla ja niissä majoittuvilla tuppaa olemaan varaa liikkua taksilla.

    Äänestä

  • Parhaat... kirjoitti:

    Hotellit sijaisevat sivummalla ja niissä majoittuvilla tuppaa olemaan varaa liikkua taksilla.

    varsin varakasta sakkia siis ;-)

    Äänestä

  • muailmaa nähny kirjoitti:

    varsin varakasta sakkia siis ;-)

    Näin on.

    Äänestä

Olimme Terracotta hotellin bungalovissa helmikuussa 2010. Paikka oli meidän mielestä 10 arvoinen.
Venäläisiä kyllä oli paljon, mutta eivät haittannet palvelua. Meidän mielestä henkilökunta piti Suomalaisista.
Terracotta hyvällä paikalla ja palvelut lähellä. Terracotan lähiravintolat hyviä ja edullisia. Jos haluatte luksusta
niin varatkaa bungalovit merinäköalalla. Ihan huippu paikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reissaajat kirjoitti:

olemme lähdössä ensi talvena matkalle. osaako joku suositella kumpaan hotelliin majoitumme Terracotta vai Phui hai, Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu