Oikein kade tulee kun mies popsii näkkäriä, jonka paketissa lukee 100% täysjyväruista, 16% kuitua. Itse vedän näkkäriä jossa 7% kuitua ja ainesluettelossa 5 E-ainetta ja lisättyjä vitamiineja. Onko mitään lohtua?
kade
kade
1
693
Vastaukset
- -.kdfihdug
Mä ainaki tykkään gluteenittomasta näkkäristä. itseasiassa pari vuotta sitte mulla oli semmonen kokeilu, hetken aikaa sain syödä ihan normaalia ruokaa, katsottiin että nouseeko arvot... Tän kokeilun aikana söin koulus sitte tavallista näkkäriä, ja en enää tykänny ollenkaan siitä :/ ihmettelin kylllä hiukan mutta näin kävi.. arvot sitten nousi ja takas gluteenittomaan ruokavaliooon, ja taas maistu näkkäri :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 58859
- 119684
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp79660Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm31574Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante103505- 32498
- 41481
- 82481
- 37455
- 70436