itsekullekkin.Nuha ja kuume jatkuu.Onneksi tytär on parantunut.Olemme koittaneet kaikkea,höyry hengitystä,kuumaa sipulimaitoa,valkosipulin kunsiä,kuumetta alentavaa lääkettä.No eiköhän tämäkin pian ohi ole.Uusi lääkäri soittaa keskuviikkona ensimmäisen ajan hänelle.
Hyvää alkanutta viikkoa
Ira¤
4400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tyypillinen kevätflunssa, eihän tuo ole kuin oireenmukaista lääkitystä.
... eihän tuohon ole kuin oireenmukainen lääkitys.
kestävän tervarissa,juoda pitää paljon,ruoka kun tulee heti ulos.Sanoivat tällä seudulla olevan vitsaukseen asti kiertävän.
helmikuussa : korkea kuume,huonovointisuus ja kaikenlaista flunssaan liittyvää. Jouduin viikoksi saikulle , mutta en ole vieläkään täysin toipunut,yskää riittää ja muutenkin tuntuu flunssa jatkuvan..mutta kai kesään mennessä helpottaa:))) Ettei kannata hermostua jos kauankin jatkuu,useilla duunissakin on sama juttu. Onneksi tyttösi parani noin nopeasti vaikka sairastui sinun jälkeen?