Foresterin roiskeläpät

Onko kellään kokemuksia uuden mallisen Foresterin roiskeläpistä, suojaavatko kylkiä?Näyttävät kovin pieniltä eikä ulotu sivulle.
2745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Laitatin kuraläpät eteen ja vaikutuksesta voi olla kahta mieltä. Kyljet tulevat likaisiksi kurateillä melkein samalla lailla kuin ennenkin, mutta helpottaa huomattavasti takarengaskaaren kohdalla. Mun auto oli "ensisarjalaisia" ja oli jo saanut muutamia kiveniskuja takakaaren ulkonenmaan - osittain syynä liian pieni kiveniskusuojakalvo - mutta nyt näkee selvästi, että tämä osa on puhtaampi kuin ennen. Satsauksen panos-/tuotos hinta on hyväksyttävä, joten itse suosittelen etuläppien asennusta, mutta en takaläppien.

Äänestä
  • ainakin mulla sisältyi nykyiseen subaruun roiskeläpät auton "toimituskuluihin" eli hintaan, kuikas muilla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuraa kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia uuden mallisen Foresterin roiskeläpistä, suojaavatko kylkiä?Näyttävät kovin pieniltä eikä ulotu sivulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu