Meillä on karjalankarhukoira uros, joka on agressiivinen toisia koiria kohtaan lenkillä. Kaipaisinkin nyt tietoa ongelmakoirien kouluttajista kanta-hämeen alueella. Vielä parempi, jos olisi omakohtaista kokemusta, jotta tietäisi mihin kannattaa mennä. Ei ole kuitenkaan ihan ilmaista lystiä..Kiitos vastauksestasi!
Koiran kouluttajia Kanta-häme??
minttumaariat
4294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jotkut urokset ei ikinä voi sietää koko elämässään toisia uroskoiria eikä koulutus auta.se on luonteessa.Minun malamutti listii kaikki urokset heti,mutta hyväksyy nartut aina.
On vihainen myös nartuille sillon kun ollaan lenkillä. Se ei katso yhtään minkälainen turrikka vastassa on,kimppuun vaan kävisi, jos laskisi. Tutuissa koirissa sietää kyllä nartut ja urospennut. Isojen urosten kanssa tulee tappelu jos eivät suostu alistumaan.
http://www.koiraneuvola.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=2&t=5658 Sopiva koulttaja niin saat apua.
asiakkaat loppua?