meni hermo. vuosi ahkeraa jokakertaista herkkujen antoa. koira vain haukkuu ja haukkuu muita koiria. pelkää niitä. kamala haukku ensin ja jos toinen koira tuleekin kohti, niin karkuun.
ja sitten ahne koirani haukkailee kaikkea mahdollista matkalla. kakasta nurmikkoon. vaan kun täällä on ollut liikkeellä rotanmyrkkyherkkuja.. en ehdi aina hätiin.
harkitsin
Canny Collaria.
auttaisiko mitenkään? lisänä siis luonnollisesti vetäminen.. erittäin vahva koira.
millä vempaimella estää kakan syönti ja
haukkuminen?
3325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kaikki syö sitä satunnaisesti, joskus, mutta jos se on jatkuvaa, niin tod.näk koiralla on jokin puutos. Kannattaisi vaihtaa ruoka. Onko oma kakka normaalia, se kertoo aina paljon? Haukkumisen kanssa koirakouluun. Näkemättä ja tuntematta koiraasi on kovin vaikea antaa juuri hänellle sopivia neuvoja. Kaikki ohjeet eivät sovi kaikille, muistathan sen aina kun joku sinua neuvoo. Kaikkea ei pidä ottaa vastaan vaan löytää ne omalle koiralle sopivat, silloin koulutus toimii. Tästä syystä oikealle kouluttajalle.
koira haukkumaan käskystä.turha alka ayrittään opettaan jotta älä hauku,kun koira ei tajua.ensin opeta se haukkumaan jollain komennolla ja palkinto sitten lisäät ei sanan eteen ja koira ei hauku jos olet opettanut mitä ehdoton ei sana tarkoittaa.
pelkkä namien kanssa ohitus ei varmasti tuota tulosta. Kipinkapin kunnolliseen koirakouluttajan vastaanotolle, muutakin täytyy tehdä kuin jakaa namia. Muutoin tulee erittäin vaikeaa saada pelkoa enää pois ja saattaa pahentuakin. Jos koira pelkää, niin on myös aivan turha sanoa ei-sanaa. Pelko on pelko. Kouluttajalle.