Onkos Savonlinnassa ketään mannekiinia tai muuta lehtikuvissa poseerannutta pimatsua.
Tuntisikohan tuttuja kuvista.
Mannekiini
manne auki
183849
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Rippikuvaasi ole kuvattu kuin takaapäin ja passikuvaksesi jouduit ottamaan Olavinlinnan vahakabinetista Tsaari Sulko-Sepaluksen muotoilun irtopään pärstäkertoinesi eteen, peittääksesi kesivän rypäleesi.
onhan niitä naikkosia lehtienpalstoilla keikkujia, tosin yksi kylläkin jo vanha-harppu, mutta tuntuu tosissaan miestä etsivän joten tarraahan kiinni ja todella lujaa. Jos olet auki ukko niin ei ehkä kelpaa vanhalle-harpulle, koska hänelle pitää olla Varakasmies, yrittää varakasta ukkomiestäkin. Epäonnistuen kylläkin, lehdelle jäi soittelemaan. Yritykset kyllä hänellä liossa jokapaikasta mistä vaan voisi miestä löytää. Kipee kylläkin todella on.
tästä mustakutrikaunottaresta, niin on kyllä vapaa ja ihan omasta tahostaan.Onneks jätti entisen kusettajakundinsa vaikka takasin ukko vonkas monesti ja uuven muijansakkii kainalosta käsin.Eikäkyllä yhtään paha homma kolomekymppiseltä kimulilta!Koittakaas muut kolomekymppiset samaa,ei molnelta onnistu ku naama ja roppa ei kestä.
Kirjoituksesi meni aikatavalla ohi aiheen. Ulkonäköasioista voidaan vapaasti kiistellä, mutta kantasi menee PERÄTTÖMIEN lausuntojen puolelle. Toisen yksityisasia on yksityisasia, eikä sinulla ole mitään oikeutta levitellä täällä PERÄTTÖMIÄ valheitasi. Kirjoitus tyylistä ainakin minä tunnistan sinut ja voin vakuuttaa että kunnianloukkausasioissa IP -osoitteesi saadaan kyllä selville. Asia ei sinällään minulle kuulu, mutta tälle kyseiselle naiselle kylläkin. Herralle on jäänyt katkera maku omista mokistaan suuhun ja tällä et todellakaan asiaa paikkaile. Hyvää loppuelämää Tiedät kyllä kuka
Tämähän on mielenkiintoista että kuvani edelleen puhuttavat-kiitos siis molemmanlaisista palautteista! Surkuhupaisaa on että puhevikainen/lukihäiriöinen pahvipää/papiljottikojootti menee henkilökohtaisuuksiin vastoin parempaa tietoaan..siispä ymmärrän että olet Erotiikan Maailman hankkinut,onhan siinä kivoja kuvia,vähemmän sitä tekstiä;o) Lehdessä on se seuranhaku-palsta erikseen,kuvissani ei tietääkseni ollut puhelinnumeroa mukana.Eikä ole muuten muittenkaan mimmien/äijien.Että se siitä deitti-ilmoituksesta;o) Seuraa löydän kyllä ilman mainostamistasikin,kiitosta vain..pussin kunnolla(rahalla) ei ole noissa asioissa minulle mitään merkitystä.Pussien kunnolla kylläkin;o) Oletpa arvoisa ja rohkea nimimerkki mies tai nainen..kuviani/ulkonäköäni/filkkojani jne SAA ja pitääkin arvostella..Ala-arvoisen ja loukkaavan tekstin julkaisusta/kirjoittamisesta rapsahtaa melko herkästi nykyään kunnianloukkaus-syytteet. Vaikka avopuolisosi omistaisi hyllymetreittäin aikuisviihdettä/pokelehtiä..Mitä sitten?!SE ON VAIN PAPERIA!!Ei uhka avio-onnellenne tms.Ja loppujen lopuksi sen kuuluisi olla VIIHDETTÄ!! Edelleen..ihanaa kesää!xxx -Safyra Black- @-mail:[email protected]
siitä EM:stä? Täytyy sanoo, et muijalla on munaa ihan monen miehen edestä! Älä noteeraa näitä paikkakunnan juntteja mitenkään. Ne ei erota rotunaista vaikka sellasen näkis. Hyvännäkönen mimmi oot, nasevat vastaukset niihin kyssäreihin ja hauskat. Mieletön kisu
oli aikoinaan sen niminen ravihevonen ku Safyra Black, mutta ei kai se ainakaan missään lehessä poseraa tänne kirjoittele? Vai oliko Black safira.. hitto kun en muista.
..kirjoitus kuulostaa näin katkeralta? Samantyylinen kirjoitus oli vastauksena aiempaan viestiketjuun jonka osikko oli "Savonlinna maailmankartalle.." Minäkin tunnistan tämän kirjoitustyylin, nimenomaan katkeran kuuloisesta sävystä, kirjotusvirheistä ja typerästä kieliasusta. Nimeä en viitsi täällä mainita. hohoo, hyvää loppuelämän kevättä!
sinä juntti hiljaa ja vastaa vasta sitten kun sinulta jottain kysytään.
puhuu ihan mitä haluaa, ilman että kysytään. Tää palsta on täynnä kirjotuksia eikä keltään oo kysytty mielipidettä mihinkään asiaan. Ja kukas sulle on antanu luvan puhuu? Suksi nyt joutuin sinne heposesi perseeseen, niinku olis jo.
Yhessä lehessä oli yks pienitissinen tässä lähiaikoina. Oli ruma.
luuseri siinä kirjottelee! Sinä et vähäpukeisia naisia näekkään muualla kun lehdissä ja Anttilan postimyyntiluettelon alusvaatesivuilla. Panes kuule tuhkamuna oma ruma naamas lehteen ja mietitään sit kuka sitä viittii katella. Saisit kuvas korkeintaan toki vaan Korkeasaaren mainokseen otsikolla "Uusi Apinamme synnytti elävän poikasen bodarin kanssa". Joten ihan vaan yhteenvetona, jos edellinen meni yli ymmärryksen: Pidäs kuule (katkera horo, tai yksinäinen homo) turpas kiinni. Kyl sen ymmärtää ettei tollaset misut sinulla saa viisaria värähtämään. Siihen ei pysty kukaan.
pelkkä näkijä vaan. Tais olla eläimiinsekaantujalle pieni pettymys koko lehti, kun siellä olikin vaan kuumia kimmoja Nimim. Kokija
naisten piäle mittään.
kylältä kannata mitään koittaa lähtee tekemään.Haukkuuvat kumminkii.Täälä on muutama ihminen jotka kuuluisivat ennemminkii johonkii suurempaan kaupunkii ja isompii kuvioihin,koska jos hiukkaakaan oot erilainen,rohkee,siul on omat mielipiteet ja uskallat tehhä asioita ni voit olla varma et saat saavillisen paskaa niskaan. Tää mesta on niin tuppukylä ja koko sakki sen verran kusipäistä et mistään asiasta ei löyvetä positiivista sanottavaa.Jos asiallisesti jotain kysyy niin vittuillaan vaan ja heitetään jotain niin perin savonlinnalaista kehiin.Mistään ei voi asiallisesti keskustella,asiallista vastausta ei saa mihinkää,oikeita mielipiteitä on ihan turha oottaa keneltäkään,ku niitä ei ole.Jos joku kehittäis syöpälääkkeen nii siitäkii löyvetään paskaa sanottavaa ja vittuiltais vaan. Sitäpaitsi jos syöpälääke keksittäis,se pyyhkäsis tän paikan Suomen kartalta kertaheitolla.
on mennä poseeraamaan johonkin pillulehteen ja leikkiä kansainvälistä tähteä suomalaisten kikkelisankarien kainalossa. On muuten tosi köyhää ja säälittävää touhua. Mutta suomalaiset saavat tässä juuri sitä, mitä ansaitsevatkin eli paskaa tuutin täydeltä.
kainalossa ollu. Kylläpä suomalaiset kovasti pornoo ite kuluttaa, suuret määrät vielä, mut annappa olla jos pitäs "julkisesti" asiasta puhuu! Tuomitaan ja muka naureskellaan "nololle" jutulle, kun joku puoli tuttu poseeraa (vieläpä hiton makeissa) porno kuvissa! Sit mennään kotiin ku vaimo on töissä ja eikun vain omiin hommiin! Nii, ja nettipornon kulutus! Tai huoratalot! Että olkaapa "miehenkuvat" ihan hipihiljaa!
neiti että suomalaisista ei oo mihinkää? voi veljet.Kaiveleha isäntäsi piilopaikkoja sielä on varmasti kotimaistakii tavaraa vaikka lehmät söis. Ja hyvin kelpoo.