siltä, että haluamme olla toistemme seurassa ja lähellä, mutta emme keksi mitään sanottavaa eikä kumpikaan uskalla tehdä mitään. Nyt sitten on jokin välinpitämättömyys- ja välttelykisa käynnissä. Typerää mutta tehokasta tuhoamaan kaiken.
On tuntunut
liian ylpeä
8928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se on se prkl:n magneettisysteemi. En mä tajua siitä muuta kuin sen et se vetää puoleensa ja hylkii.:) Epävarmuus on sellainen, et sen herkemmät vaistoaa helposti toisesta ja se tarttuu. Siksi tarvisi saada luottamus kuntoon, ettei olisi epävarmuutta välillä, niin sitten ei olisi ongelmia.
Luottamus syntyy avoimuudesta, rehtiydestä, hyvästä käytöksestä toista kohtaan.Avoimuudesta. Tunteesta että toinen välittää.Puhumisesta. Luottamuksen voi menettää hetkessä ja sen takaisin saaminen vaatii paljon työtä. Joskus sitä ei saa koskaan takaisin jos on loukannut liian pahasti. Kannattaa muistaa.
avoimuus, puhuminen, kunnioitus.
olet lähellä. Haluan olla kanssasi ja lähellä sinua.Vaistoan myös sen sinusta.Kun ei ole nähty aikoihin kunnolla , niin menee sitten sellaiseksi, kuin sanoitkin. Ja on tosiaan pelottavan tehokasta pilaamaan kaiken.(tää meni m )
mun kirjottama teksti, ihan samanlaiset ajatukset pyöriny päässä viime aikoina. Joku aika sitten oltiin mun mielestä jo hyvin lähentymässä, mutta nyt tuntuu siltä kuin oltais vaan menossa taaksepäin... sun lähellä on hyvä olla, mutta en uskalla enää tän välttelyn jälkeen yrittää mitään, jos vaikka ymmärsinkin sut väärin... Musta vaan tuntuu, että sä vaistoat mun tunteet sua kohtaan, mutta jos et kuitenkaan ole niistä varma, niin millä voin ne sulle osoittaa? Vai oletko sä pelästynyt omia tunteitas ja otat nyt pakkia?
ookkaan aloittaja. Mä oon varmaan vähän pelästynyt. Tiedän, et pelästyneenä otan pakkia, niin oon yrittänyt olla tekemättä sitä pahasti. Pelkäsin esim. että se semmoinen hyvältä tuntuva lähentyminen menee rikki jostain musta riippumasta syystä. Että se vaan loppuu ja sitten on paha olla. Sitten tulin vihaseksi kaikista peloista ja ajatuksista niiden toteutumisesta ja se loi varmaan molemmille epävarmuutta ja tuhosi vähän jotain. En mä oo varma ihmisten tunteista ikinä, vaikka mulla olisi ajatuksia niistä. Etenkin kun tykkää toisesta itse kauhean paljon, on niin helppo tuntea, että en varmasti kelpaa...
niin siinä taisi käydä, kun pelästyin omia tunteitani, niin välttelen. Olen jo jonkin aikaa vaistonnut sinun tunteesi ja varmasti myös huomasit sen, eikös?
ohitse. Piti vain itse päättää ja alkaa puhumaan mistyä sattuu. Vaikka tyhmiäkin tai sekavia. Toinen odotti kuitenkin jotain ja sen kyllä tunsi ilmassa. Mahdotonta vilkuilua puhuessa, kun ei kohti uskaltanut katsoa. Selkeää kosketuksen väistelyä kulkureiteillä. Levoton ja ailahtelevainen oli. Tämä naiselta miehelle. Nyt menossa lämmin kausi ja ystävähenkinen, uskaltaa päästää lähemmäksi mies. Hiljaa hyvää tulee, jos edistyy. Empä tästä mitään yhden yön juttua ole haluamassakaan. En sitä tyyppiä.