Onko legendaa ?

German car.

Että jokin Cadillacin malli olisi ollut valkoihoisten tekemä . ja se olisi ollut jotenkin tarralla ilmaistu .

3

1603

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • legendoja

      kuin että joku A**i olisi länsimaalaisen kokoonpanema.

    • vai ei?

      Olipa aloittajan kysymys humoristinen provo tai ei, kerrottakoon että 80-90-lukujen vaihteessa näin työni puolesta joitakin uusia isoja Caddyjä joiden takatuuletusruudussa oli UAW:n "allekirjoittama" tarra joka kertoi auton olevan "built in Texas by Texans". Tämä pieni tarranpalanen oli joissakin piireissä koettu rasistisena viittauksena vaikka tuskin Texaskaan täysin valkoinen on...No, niin tai näin tuo tarra itsessään ei ole legendaa, ehkä pikemminkin sen tulkinta.

      • German car

        Tämä oli se juttu . Elikkä muistin että tarra oli siis taka sivu ikkunassa mutta en sitä että mitä siinä luki .


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4643
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      56
      3210
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2873
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2815
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2400
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2185
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      21
      1642
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1601
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1538
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1514
    Aihe