Sääret rakkulalla Veet:stä

Käytin Veet ihokarvapoistovaahtoa lastan kera ja nyt on reidet ihan rakkulalla! Mitä teen??
2317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

roskiin, pidät rakkula-alueet puhtaina, kosteutettuna (humektan?) ja kärsit vähän aikaa. Taisit olla yliherkkä tuotteen jollekin ainesosalle. Jos tuntuvat tosi ärtyneiltä, niin kipaise lääkäriin.

Äänestä

zyrtec ainakin auttaa kutinaan. Eli jos rakkulat kutisee niin suosittelen syömään allergialääkkeitä, jottet raapimalla pahenna tilannetta. Hydrocortison auttaa myös kutinaan ja rauhoittaa muutenkin. Itse laittaisin varmasti sitä tavallisen kosteusvoiteen sijaan. Ja tosiaan veet roskiin ja jatkossa kannattaa uusia kosmetiikkatuotteita kokeilla ensin varovasti pienelle alueelle tai hakeutua tutkimuksiin selvittämään mikä aine reaktion aiheutti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua kirjoitti:

Käytin Veet ihokarvapoistovaahtoa lastan kera ja nyt on reidet ihan rakkulalla! Mitä teen??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu