enimmällään suhteessa tiettyyn aikaan? Haluaisin myös kuulla millä tekniikalla saitte tuolloin painon tippumaan :)
Hurjasti kiitoksia vastanneille!
Paljonko painonne
on tippunut
3841
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei tarvii ees urheilla,ja saat tarpeelliset ravinneaineet. Mutta elä vedä överilaihaks kuitenkaan! Teet sillä vaan hallaa itelles.
Hyvän neuvon annoit vaikkakin sitä ei aina itsekkään tule noudatettua. Syömällä vähän/ei mitään ja liikkumalla paljon paino tippuu nopeasti,mutta jossain välissä iskee säästäri ja painonlasku pysähtyy ku seinään.Se mitä kituuttaminen tekee elimistölle onkin sitten seikka erikseen. Mitä enemmän syö sitä enemmän laihtuu.Hitaasti mutta varmasti.Kituuttamalla joutuu vaan säästärille.
Kellekään en oo kertonu mutta nyt sen kerron: painoni kun minulla todettiin anoreksia olin 162/40..... olen ollut liikunnallinenläpi elämän nyt(14v) aloin vaa liikkuu enemmän ja kattelin lehtii. "lihavuus vaarallista näin lihdut".joka lehessä luki. olin sillo vielä niin pieni 13v en osannu ajatella. yks syy voi olla se kun meidän koulussa oli yksi aorektikko ja katoin mallia.site mulla ei ollu oikee nälkäkään söin kasviksia ja mulla oli tarkat ajat millon sain syödä. siitekun vanhémmat tajus et olin sairastunut mä piilottelin ruokaa aina kun piti syödä ni otin paperiin ruuat tai tungin suuhun ja vein roskiin. mut en pystyny syömäään En halua koskaan olla lihava/ylipaininen. siinä tarinani. toivon että vastaat ja kerrot mielipiteesi asiaan. haluan keskustella tällä Itä- suomen alueella asuvien anorektikoiden kanssa... Etsin lähinnä MEERIÄjolla on vakava anoreksia ja hän on Täällä Etelä savosta...haluaisin keskustella koska tiedän ettäsinä tiedät mitä tää on