Rakkaani.
Älä muistele,
miten kaikki meni ennen.
Minua ei ollut, ennen.
Minä olen nyt.
Erilainen, toisenlainen.
Joku, johon mikään entinen,
ei välttämättä sovi.
Kaikki minussa, on
niin pienestä kiinni.
...jotkut asiat, niin
ohuella langalla
kiinni sidotut...
Rakkaani.
Sulje silmäsi.
Olen siinä, edessäsi.
Suukotan sinua.
Ojennan käteni.
Tule kanssani, tule.
Niin kuin tänään olisi,
elämäsi ensimmäinen päivä.
Ja kaikki ihan uutta
ja aivan alussa vasta...
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Rakkaani - en muisteluista elä vaan tästä kuulaasta hetkestä yhdessä avaruuden tähdissä joissa alas katsottiin -erilaisia - niin mutta pian jo samanlaisiksi muuttuneina, kun kätemme toisiimme ojentuu tämän tähtivyön merkeissä Taivaankaaressamme silmämme loistoiksi valoa maailmalle näyttämään suudelman pisaroina tuikkeina huulilleimme koskettamaan Luottamaan tähän tunteeseen yhdessä toisemme liittämään jos tähtemme erkanee ja hyvästit jättää tänä hetkenä tänä yönä - kaiken uudeksi välillemme luomaan - Elämämme alusta yhdessä alkamaan. ps...yritin pienellä vastarunollani...sorry!
kiittelen!
Kiitos - ja annetaan kevään sataa sadetta että Auringon paistaa - ja kuljettaa talvilaivamme satamaan piknikille. Hyviä hetkiä Sinulle.
On tärkeä. Uusi päivä.
Kun vain saisin itsessänikin kaiken kauan sitten rikkoutuneen korjaantumaan kokonaan...
miksi siis muistella sitä mitä ennen oli, jos kerran tässä päivässä on se kaikki mitä tar- vitsemme - onni, rakkaus ja yhteisymmärrys. Elämän- ja rakkauedenlanka on vahva, se kantaa meitä päivissämme. Silloinkin, kun emme voi olla läsnä toisillemme konkreettisesti. Sen kaiken runosi puhuu Sinä mysteerio =) Ihana !
Linda.
kannata surra etukäteenkään!
valittaa
se on...