Viikonloppuna alkoi hihnapyörä ääntämään, kuopion autosommalla työnjohtaja voivotteli että kallis juttu, osa 350e ja työt 150e!!!!! Motonetistä hihna ja pyörä 177e ja itse vaihdoin.
Niin että kiertäkää Autosompa kaukaa!!
C5 HDI Hihnapyörä
Helppohomma
4548
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minulla 5v ikäinen 2.2 HdiA nyt 86 tkm ajettu. Ei ole mikään hihna äännellyt eikä ole ollut mitään muutakaan vikaa. Mikäs hihna sinulla äänteli ? Oliko vaikea vaihtaa ja paljonko ajettu ?
En usko että noin vähän ajetussa mitään hätää, eikä sen vaihto tule kalliiksi, kun vie pienemmälle korjaamolle ja ostaa tarvike osan, niin varmaankin vähän yli 200e selviää. Jos hihanpyörä rikkoontuu, niin jakopään puolelta alkaa kuulua naputtava ääni, sen kyllä erottaa.
Se motonetin hihnapyörä ei kestä kuin muutaman kymppitonnin parhaimmillaan. esim, auto-artikkelista vantaalta olisit saanut alkuperäisen hihnapyörä sataankuuteenkymmpiin
Joo, niin kuulin tänään, mutta se on nyt paikallaan, 30tkm ja sitten on hihnan vaihto, jos se siihen asti kestäs.