Kun katsoo alkuvuoden asukasluvun alenemista niin kuolleisuus on paljon suurempi kuin syntyvyys. Tässä ratkaisu. Sinkkufestarit joissa ei tarjoilla alkoholia kuin viiniä ruokajuomana. Hyviin ruokiin kätketään potenssilääkkeitä ja festariohjelma olisi seksipainotteinen. Tarkoitin vain heteropainotteisia seksiohjelmia. Saattaisi jo pelkkien juhlien pitäminen houkutella muuttajia saati miten syntyvyys lisääntyisi. Tämän lisäksi kun saataisiin nämä vanhat kalkkikset päättäjät pois ja siten nuorille töitä niin asiat tulisi kuntoon kertaheitolla.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mistähän saataisiin se sinun sinkku ?
Eli ei ole olemassa rumia miehiä tai naisia - on vain liian vähän viinaa! Kyllä niitä sinkkuja tai muita irtonumeroita taatusti löytyy kuin laitetaan tarjoilut ja esiintyjät kohdalleen.
Nii kyllä meitä sinkkuja täällä piisaa. Vaikeinta kai lie erottaa toinen sinkku varatusta.
Minustakin on todella ikävää että varatut kiertävät samaa planeettaa kuin sinkut. Monasti myös alkoholi vaikeuttaa niinpaljon ettei puheesta tahdo saada selvää että onko sinkku vain menossa vaihtoon ?
Voisiko joku laittaa hieman sanaa kiertämään ja kysellä samalla jos tuntee jonkun joka yhä olisi sinkkuna ?
miten ne tunnistaa kun en itsekkään osaa!
Toi on kyllä kehittelemisen arvoinen idea. En itse ole enää lisääntymis iässä, mutta voisihan sitä toimia puhemiehenä. Tällä idiksellä sais Varkautta tunnetuksi. Minkähän verran täällä on sinkkuja ? Kirjoitelkaa toteuttamis ideoita. Sorry Bruno, otinko sun ideas ??
Tsuparille tätä on ehdotettu jo pari vuotta sitten
Voitaisko ihan tosiaan ruveta hoitamaan tätä sinkkujttua ? ? Sehän ei tarttes olla heti alkukesästä, kerettäis järjestelee juttua ! Ei ne sinkut täältä mihinkään karkaa. EHDOTUKSIA.
Tänne vain nyt ehdotuksia niin josoa sitten joku tarttuu ideaan ihan käytännössäkin. Hyvä ajankohta voisi olla elokuun alussa, tapahtumia voisi olla eri-ikäisille sinkuille eri ravintoloissa, esim. pikadeittejä, siis niitä jossa tutustutaan vastapuoleen esim. 5 minuuttia ja sitten vaihdetaan henkilöä. Kuljetuksia voisi olla eri puolilta Suomea vaikka junalla johon olisi varattu oma vaunu tapahtumaan tulijoille. Siitä vaan sitten kehittämään lisää tätä juttua!
Täytys olla joku postituslista ja sinne laittaa ehdotuksia. WWW sivut olisi myös hyvät ja sinne kuvia ! Ei sitten mitään parinvaihtoa !