Sinkkufestarit Varkauteen

Kun katsoo alkuvuoden asukasluvun alenemista niin kuolleisuus on paljon suurempi kuin syntyvyys. Tässä ratkaisu. Sinkkufestarit joissa ei tarjoilla alkoholia kuin viiniä ruokajuomana. Hyviin ruokiin kätketään potenssilääkkeitä ja festariohjelma olisi seksipainotteinen. Tarkoitin vain heteropainotteisia seksiohjelmia. Saattaisi jo pelkkien juhlien pitäminen houkutella muuttajia saati miten syntyvyys lisääntyisi. Tämän lisäksi kun saataisiin nämä vanhat kalkkikset päättäjät pois ja siten nuorille töitä niin asiat tulisi kuntoon kertaheitolla.

11

1476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lähiönhoitaja

      Mistähän saataisiin se sinun sinkku ?

      • Niinpä!

        Eli ei ole olemassa rumia miehiä tai naisia - on vain liian vähän viinaa! Kyllä niitä sinkkuja tai muita irtonumeroita taatusti löytyy kuin laitetaan tarjoilut ja esiintyjät kohdalleen.


      • vapaa mies

        Nii kyllä meitä sinkkuja täällä piisaa. Vaikeinta kai lie erottaa toinen sinkku varatusta.


      • Mustajarvi
        vapaa mies kirjoitti:

        Nii kyllä meitä sinkkuja täällä piisaa. Vaikeinta kai lie erottaa toinen sinkku varatusta.

        Minustakin on todella ikävää että varatut kiertävät samaa planeettaa kuin sinkut. Monasti myös alkoholi vaikeuttaa niinpaljon ettei puheesta tahdo saada selvää että onko sinkku vain menossa vaihtoon ?


    • jos selvinpäin

      Voisiko joku laittaa hieman sanaa kiertämään ja kysellä samalla jos tuntee jonkun joka yhä olisi sinkkuna ?

      • tunnistamaton

        miten ne tunnistaa kun en itsekkään osaa!


    • milma2

      Toi on kyllä kehittelemisen arvoinen idea. En itse ole enää lisääntymis iässä, mutta voisihan sitä toimia puhemiehenä. Tällä idiksellä sais Varkautta tunnetuksi. Minkähän verran täällä on sinkkuja ? Kirjoitelkaa toteuttamis ideoita. Sorry Bruno, otinko sun ideas ??

      • Tsuparille tätä on ehdotettu jo pari vuotta sitten


      • milma2
        bruno2 kirjoitti:

        Tsuparille tätä on ehdotettu jo pari vuotta sitten

        Voitaisko ihan tosiaan ruveta hoitamaan tätä sinkkujttua ? ? Sehän ei tarttes olla heti alkukesästä, kerettäis järjestelee juttua ! Ei ne sinkut täältä mihinkään karkaa. EHDOTUKSIA.


      • Sic!
        milma2 kirjoitti:

        Voitaisko ihan tosiaan ruveta hoitamaan tätä sinkkujttua ? ? Sehän ei tarttes olla heti alkukesästä, kerettäis järjestelee juttua ! Ei ne sinkut täältä mihinkään karkaa. EHDOTUKSIA.

        Tänne vain nyt ehdotuksia niin josoa sitten joku tarttuu ideaan ihan käytännössäkin. Hyvä ajankohta voisi olla elokuun alussa, tapahtumia voisi olla eri-ikäisille sinkuille eri ravintoloissa, esim. pikadeittejä, siis niitä jossa tutustutaan vastapuoleen esim. 5 minuuttia ja sitten vaihdetaan henkilöä. Kuljetuksia voisi olla eri puolilta Suomea vaikka junalla johon olisi varattu oma vaunu tapahtumaan tulijoille. Siitä vaan sitten kehittämään lisää tätä juttua!


      • muuten tueln

        Täytys olla joku postituslista ja sinne laittaa ehdotuksia. WWW sivut olisi myös hyvät ja sinne kuvia ! Ei sitten mitään parinvaihtoa !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3674
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      2001
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      226
      1333
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      134
      1220
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      101
      1084
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      109
      1065
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      70
      1020
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      975
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      974
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      886
    Aihe