ensitaitoiset

3923
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aika huono trolli tai sitten sun medialukutaitos on aika heikkoa. KAIKKI osakkeet putosivat syksyllä merkittävästi, joten ei tuo nyt poikkea alan trendistä mitenkään. Se että Trainer House oli pysynyt samassa tai noussut kun muiden osakkeiden arvi puoliintui, olisi ihme, mutta tuossa tilastossa ei ole yhtään mitään outoa, eikä se kerro Trainer Housen tilasta yhtään mitään.

Äänestä

http://www.taloussanomat.fi/sivu.php?page_id=26&sym=OMXHSCPI.HSE&cat=STK&page=basicdata&link=/sivu.php&bench=TRH1V.HSE&chart_len=1y Treenaajan Huussilta ostetaan sitten kun jää ylimääräistä rahaa, josta ei tiedä, mihin turhuuteen sen laittaisi. Pääomarakenne on niin kevyt, että ei se konkkaankaan helposti mene. Kun kysyntä laskee niin duunareille vaan kenkää ja kulut putoavat melkein vastaavasti. Jaakko Pöyry on vastaavanlainen, paitsi että sitä joku tarvitsee ihan oikeasti, minkä huomaa pörssikurssista: http://www.taloussanomat.fi/sivu.php?page_id=26&sym=POY1V.HSE&cat=STK&page=basicdata&link=/sivu.php&bench=TRH1V.HSE&chart_len=5y

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taidottomia kirjoitti:

Trainers kyntää pohjamutia: http://www.kauppalehti.fi/5/i/porssi/porssikurssit/osake/?klid=1205

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu