On tuo armeija edessä lähitulevaisuudessa, jotenka siihen liittyen pari asiaa mietityttää. Ensinnäkin onko armeijan kuntotestien suoriteodotukset ehdottomia. En missään nimessä saa esim. cooperista sitä 2800 metriä enkä lihaskuntotestissäkään mitään 12 leukaa tai vastaavia tuloksia. Voidaanko kuntotestien takia diskata pois armeijasta? Missä vaiheessa armeijaa kuntotestit muuten pidetään, heti alussa vai vasta lopussa? Entäpä onko armeijassa aamuisin pakko käydä suihkussa? Onko iltaisin mahdollisuus käydä saunassa/suihkussa? Onko armeijassa aliupseeri- ja upseerikoulutukseen valittaessa lainkaan älykkyystestejä, vai testataanko vain fyysistä suorituskykyä?
Kuntotestit
2
1320
Vastaukset
- Hmm-hmm.
En uskonut et täält löytyis näin tasokasta läppää mutta olin väärässä. Kiitos :D
- tulla tömähtää
Kuntotestien takia ei diskata. Varusmiesten Cooper keskiarvo taitanee olla alle 2500, joten diskattavia riitäisi. Testit pidetään ainakin peruskoulutuskauden alkupuolella ja lopussa.
Aamulla ainakin ennen käytiin vain pikapesulla. Illalla saa omana aikanaan käydä suihkussa silloin kun haluaa.
Intin P-testi on älykkyystesti ja se vaikuttaa Aukkiin pääsyyn yhdessä fyysisten testien ja koulutajien arvion kanssa. Myös koulupohjalla saattaa olla vaikutusta. Rukkiin mennään sitten Aukin pisteillä. Muutamille erikoisaloille on vielä sekä fyysisiä, että psyykkisiä täydentäviä testejä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063230Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1581259Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.47829