Mikä olisi paras ja edullisin yhdistelmä, mielipiteitä, oon kuullu että eagle hajoo pian ja garminit olis parhaita mutta mikä käytännössä paras kalamiehelle?
plotteri/kaksitie kaiku
kaikuu 1
6747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
lowrance
Mukavaa lukea tälläisiä puolueetttomia ja perusteltuja mielipiteitä...
Edellisessä veneessä oli LR:n pikkuplotteri kaiulla. Oli vallan mainio peli, näyttö ehkä vähän pieni yhteiskäytössä. Nykyisessä veneessä LR:n plotteri ja erillinen kaiku. Vene-lehti testasi (v 2006?) pikkuplottereita. LR taisi saada maininnan 'hyvä ostos'.
Kun vene nousee liukuun, syvyysnäyttö alkaa vilkkua, eli ei toimi. Ja tätä ominaisuutta on sitten yritetty korjata ja säätää loputtomiin. Osta Garmin.
kaiusta, vaan siitä, että anturi nousee irti vedestä tai sen alle tulee kuplia. Tälläkin palstalla on ollut lukuisua keskusteluja, jossa opetetaan anturin oikea asennus joko veneen sisälle tai peräpeiliin. Kannatta tehdä niin kuin neuvotaan, niin hmma pelittää. PS. Lowrance on paras
kanattaa laittaa molemmat erikseen.Itsellä Garmin mutta otin kaiun pois ja laitoin Matrix 12 luotaimen rinnalle.On selkein käyttää.