onko sunpoint lopetettu?

Olen tällä alalla aloittelija, avasin aikaisem-
min sunpoint.nettiin itselleni sähköpostilaatikon,
nyt sitä sunpointtia ei löydy ainakaan entisestä
osoittesta, missähän kämmäsin?
2286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saattaahan olla vaan yhteysvika/palvelin alhaalla....

Äänestä
  • Sunpoint on vaihteeksi down, mutta tällä kertaa ilmoittivat siitä etukäteen. Kyllä siitä siellä sinunkin sähköpostissasi on ilmoitus, mene vain lukemaan kunhan taas saavat systeemin toimimaan joskus ensi vuonna...

    Muistaakseni sen ilmon sisältö oli, että sunpointissa tehdään raskaampaa päivitystä ja systeemi on enempi tai vähempi kuralla viikoilla 51 ja 52. Mikä nyt ei sinänsä kylläkään ylitä uutiskynnystä.

    Jos lopputulos on sama kuin heidän edellisessä "päivityksessään", niin se pulju on kiinni todella pitkään ja sitten ilmestyy taas linjoille samanlaisena kuin ennenkin, sellaisen selityksen kera että "ei se päivitys toiminutkaan".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku kirjoitti:

Olen tällä alalla aloittelija, avasin aikaisem-
min sunpoint.nettiin itselleni sähköpostilaatikon,
nyt sitä sunpointtia ei löydy ainakaan entisestä
osoittesta, missähän kämmäsin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu