Viidellä helmellä.
Eläköön homeopatia!!!!!
Liisa poisti hahmon
papan takaa
13735
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
En tajunnut. Kerro lisää. Liisa S:stäkö puhut...
Nerokasta!
"En tajunnut. Kerro lisää. Liisa S:stäkö puhut..." Ketjun aloittaja tarkoittanee tätä blogikirjoitusta: http://liisasulkakoski.vuodatus.net/blog/1926919
placebo auttaa hyvin usein tuollaisiin harhaluuloihin.
En voinut mitään sille, että purskahdin nauruun lukiessani hahmon poistamisesta papan takaa viidellä helmellä! Kiitos Liisalle päivän naurupläjäyksestä!
Suomessa terveydenhuollon valvonta on niin heikkoa, että Liisan kaltaiset ihmiset saavat 'hoitaa' sairaita ihmisiä. Uudessa puoskarilaissa oikeus tällaiseen hahmonkarkotuspalvelun myymiseen otetaan pois luontaishoitajilta ja kansanparantajilta ja puoskarointioikeudet keskitetään homeopaattilääkäreille ja vastaaville.
pölvästi, taidat tarvita niitä helmiä sinäkin... Tavan lääkäri ois antannu varmaan buranaa ja papan sisuskalut ois syöpyny.
vaikka eivät ymmärrä itse mistään mitään. Mee tekeen läksys.
"placebo auttaa hyvin usein tuollaisiin harhaluuloihin." Hieno homma. Tosta tulee sitten miljoonasäästöt, kun suurin osa psyykelääkkeistä voidaan korvata placebolla. Placebo tehokasta kertoo Tiede-lehti: http://www.tiede.fi/arkisto/artikkeli.php?id=71&vl=2004
mitään parannakkaan. Zompieita vaan tekee. Joutaa pois markkinoilta sellaset lääkkeet. Menee loppukin kävelykyky.
Oli tuossa Liisan blogimerkinnässä muutakin huomioitavaa. Miksi homeopaatin pitää tietää KAIKKI potilaasta voidakseen tätä auttaa? Vaihtoehdot ovat kuitenkin: antaako potilaalle sokeria vai sokeria - vettä vai vettä. Homeopaatin vaikutuspiiriin joutunut ihminen saattaa joutua vaikean tilanteeseen, kun homeopaati kärttää potilaansa yksityiselämään littyviä tietoja, joita voi myöhemmin käyttää entistä asiakastaan vastaan sopivassa tilanteessa. Minkäänlainen viranomaisen tietosuojalaki ei koske homeopaatteja. Jos joku taas kieltäytyy kertomastaan elämäänsä kaikkine kipukohtineen, homeopaatti voi esittää sen syynä uskomuslääkkeiden tepsimättömyyteen. Jos taas joku on kertonut kaiken muistamansa, homeopaatti epäilee, että taitaa sittenkin olla jotakin kertomatta kun lääke ei auta. Kaiken kertomisen vaatimus voi myös liittyä pyrkimykseen sitoutta asiakas "hoito"suhteeseen. Minusta tämä muistuttaa joitakin vaarallisia kulttikäytänteitä.
käyttämäsi lääkkeet, myös vaihtoehtolääkkeet. Äläkä liioittele terveitä elämäntapojasi. Tutkimusten mukaan suuri osa potilaista valehtelee lääkärilleen tai jättää kertomatta jotain oleellista...
Lisää esimerkkejä parantumisista löytyy YouTubesta ( http://www.youtube.com/ ) Hakusanaksi Liisa Sulkakoski, niin löytyy esimerkkejä potilaista.