Miusta isomahaset on ryhdikkäitä.
Ryhti ja
isomaha......................
3450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Isomahaiset miehet voi ollakin ryhdikkäitä. Mut jos on niin lihava et tarvii vaikka rollaattoria jo liikkumisavuksi niin kyllä siinä ryhti katoaa. Jotkut isomahaiset naiset on ryhdikkäitä mutta toiset vetää hartioita kyyryyn ikään kun peittääkseen isoa mahaa.
Eilen olin tilaisuudessa, jossa oli paljon nuoria aikuisia. Kiinnitin huomiota siihen kuinka paljon oli huonoryhtisä henkilöita (painosta riippumatta). Ja minun mielestäni kovin isomahaisen henkilön ryhti kyllä muuttuu enemmän ja vähennän takakenoon, ikäänkuin tasapainon pitämiseksi. Nuorillakin iso massa näyttäisi paremmalta, jos ryhti olisi hyvä. ja liikehdintä muutenkin "reipasta". Mutta valitettavasti monen nuoren kävely muistuttaa laahustamista.
Nuorison ryhti on aika lailla huono muutenkin. Mutta aikuinen isomahainen mies on ryhdikäs paitsi kun maha karvaa tosi isoksi niin sitten tosiaan onkin vähäsen takakenoinen. Sen sijaan kun reisistä tulee liian paksut niin silloin alkaa kävelemään jalat haarallaan ja kulku muuttuu vähän keinuvaksi.