BILTEMA 110 AH vapaa-ajan akku

ostin eilen BILTEMA 110 AH vapaa-ajan akun, sähköperämoottoriin. valmiina minulla on EINHELL AFEN 10 laturi ,joka lataa 10 A teholla . kysymyksiä: -soveltuuko tuo laturi tuolle Bilteman 110 Ah vapaa-ajan akulle????
41966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä se siihen soveltuu. Tuskin laturi jaksaa sitä 10 A virtaa kauankaan työntää. Virta pienenee sitten sitä mukaa kun akku täyttyy.

Äänestä
  • ok ok miten muuten pitääkö tuota akkua lataa pidempään ekalla kerralla?

    Äänestä

  • lataus? kirjoitti:

    ok ok miten muuten pitääkö tuota akkua lataa pidempään ekalla kerralla?

    Lataa ihan normaalisti. Lataus kestää aika kauan muutenkin.

    Äänestä

  • latinkia laatikkoon kirjoitti:

    Lataa ihan normaalisti. Lataus kestää aika kauan muutenkin.

    ok laitanpa huomenna aamulla lataukseen sitten! kiitos vinkeistä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja EINHELL AFEN 10 laturi kirjoitti:

ostin eilen BILTEMA 110 AH vapaa-ajan akun, sähköperämoottoriin. valmiina minulla on EINHELL AFEN 10 laturi ,joka lataa 10 A teholla . kysymyksiä: -soveltuuko tuo laturi tuolle Bilteman 110 Ah vapaa-ajan akulle????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu