Rakkaus !

Katsoin silmiisi joissa rakkauden kevät hymyili, kuin viaton lapsi joka on saanut toivomansa lelun. Sinä olit saanut aidon tunteen joka on lahjoista suurin, jälkeen elämän RAKKAUS ! Tuo lahja on mittaamattoman arvokas, se hoitaa Sinua koko elämän jos Sinä hoidat sitä? Ja omistaudut sille. Rakkaus kestää tuulet, sateet, myrskyt, jos Sinä annat sille tilaa elää? Et kahlitse sitä, et halvenna et syytä etkä soimaa. Rakkaus maksaa Sinulle moninverroin, kaikki uhrauksesi takaisin. Rakkaus, on lähelläsi kun olet yksin, rakkaus on turvanasi pelon hetkellä, rakkaus lohduttaa ja on tukenasi, surun tai ikävän kohdattua Sinua. Rakkaus ei loukkaa ei satuta, eikä väheksy ketään, miksi et päästäisi sitä Sydämeesi? Miksi et antaisi sitä ystävälle tai läheisillesi? Rakasta nyt emme ehkä saa toista tilaisuutta? Elät vain tämän kerran ajattomuudessa ei ole tunnesiteitä. Rakasta nyt elävää älä kukkasin haudassa olevaa, sillä hänen katseensa on jo muualla eikä hän Sinun rakkauttasi ehkä nää? Säilytä silti rakkaana hänen muistonsa. Anna tunteesi virrata vapaasti sillä ne eivät jää huomiotta, tukahdutetuista tunteista ei tiedä kukaan, sano se ääneen. Minä rakastan Sinua ! Minä rakastan teitä ! Olette minulle rakkaita ! Ei se sen vaikeampaa ole aika käy, Sinä päätät, koska läheisesi saavat tämän ilosanoman. ELÄMÄSSÄ,ystäväni.

4

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lindalinda1

      ja ehyt kokonaisuus, jossa on totuuden siemeniä paljon. Mutta jos sallit, lainaan yhden säkeen tähän ' Rakasta nyt emme ehkä saa toista tilaisuutta? Elät vain tämän kerran ajattomuudessa ei ole tunnesiteitä. Rakasta nyt elävää älä kukkasin haudassa olevaa, sillä hänen katseensa on jo muualla eikä hän Sinun rakkauttasi ehkä nää? Säilytä silti rakkaana hänen muistonsa ' Jotenkin kuitenkin uskon, että hän joka on jo maan povessa näkee ja tietää rakkautemme. Se ei kuole koskaan. Kiitos ajatuksia herättävästä, kauniista runos- tasi ja lempeää illan jatkoa.

      • samaamieltä että rakkaus ei kuole vaikka rakkauden kohde olisikin poissa,tarkoitin lähinnä fyysistä irtipäästämistä koska poismenneen kanssa ei voi enään elää tätä elämää. Säilytä rakkaana hänen muistonsa, siinä lauseessa rakkaus elää aina. Kiitos linda ajatuksia herättävästä palautteestasi. Hyvää alkavaa viikkoa Sinulle ystävä.


    • mies-v57

      Voiko Rakkauksia listata ja laittaa arvojärjestykseen. Vai onko tärkeää vain, että liikuu sydämestä sydämeen. Onko isän Rakkaus omaan lapseensa jotenkin vähemmän. Miehen Rakkaus naiseen jotain todellisempaa ja enemmän. Naisen Rakkaus toiseen naiseen häpeällistä ja tuhoon tuomittua. Miehen Rakkaus toiseen mieheen; jos sitä on, olkoon piilotettua. Kauhistuttavaa! Ajatus Rakkauden määrittämisestä ja rajoittamisesta ihmisyydessä. Kun kaikki Rakkaus, ihan joka ikinen, elää ihmisen hyvyydessä. Vain Rakastamattomuus on luonnotonta. http://www.youtube.com/watch?v=8B-kt4KgV9c&feature=related Kiitos runostasi. Rakkaus on ihmisen tunteista vahvin ja voimakkain. Jokaiseen sydämemme lyöntiin liittyy tiiviisti Rakkaus. Hengittämisessä tuntuu Rakkaus. Jokainen jolla sydän lyö ja on henki, on oikeus Rakkauteen. Oikeudetonta on rajata ja rajoittaa, jonkun suuremman luomaa Rakkautta. Hienoa tekstiä ja säkeitä sinulta Rakkausrunona. Rakkaus on yksilökohtainen kokemus ja hienosti tekstilläsi toit esiin omia ajatuksia, kokemuksia. Rohkeaa ja älykästä ajattelua. Tunteita ja tunnelmaa. Todella hienoa Runoa sinulta. Kovbasti kannustusta ja voimia aurinkoiseen päivääsi hyvä Ystävä.

      • kaikkia varten,se on meissä jokaisessa se vaan pitää löytää,tuoda esiin antaa käytettäväksi ja käyttää sitä. Ihan niin kuin sanoit,jokaiseen sydämen lyöntiin liittyy rakkaus. Mielestäni rakkaus on rajaton voimavara joka ei kulu käytössä, eikä voi olla kelleen rasite. Kiitos taas Sinulle paljon puhuttelevasta palautteestasi, jotka ovat aina mitä osuvammin kirjoitettu,niin tälläkin kertaa. Toivon Sinunkin päiviisi paljon rakkauden lämpöä, sekä oikein aurinkoista kesän odottelua. Suuret kiitokset ystävä Sinulle.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4233
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      2935
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2838
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2623
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      333
      2580
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2575
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2159
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      1895
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1673
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1527
    Aihe