vaativat tuetun ruuan itselleen ja saivatkin viideksi vuodeksi eteenpäin.
Maanviljelijät ale 5% osuudella ei voinut mitään.
Kaupunkilaiset
ja duunarit
14683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mutta ei tee seuraavien vaalien jälkeen. Aho ja keskusta pakotti EU:hun, Vanhanen junailee Kepun pienpuolueeksi.
äänestettiin, miten tuo pakotus sopii liittymis kuvioihin.
Eu:hun? SDP ja niiden entinen puheenjohtaja puolueen voimalla. Olihan siinä kansassa kepulaisiakin ja kokomuksen edustajia. Parempi niin, sillä muuten ei tukiaisia tulisi ja asuntovelallisten korot olisisvat pilvissa ja ruokaa huippukallista.
EU:ssa, toinen nukkui ja toinen oli muuten pihalla, ja kun tulivat kotiin nämä kepulaiset neuvottelijat kertoivat kirkkain silmin että tehtiin Suomen maataloudelle hyvät neuvottelu sopimukset, että paras olla tyytyväinen asioihin kun oli omat miehet neuvottelemassa Suomen maataloudelle niin verrattoman hyvät sopimukset EU:ssa.
yhteistyöllä EU:ssa tuetun ruuan seuraavaksi viideksi vuodeksi. Kaupunkilaiset äänestävät kepua ponnekkaasti, jos kaupunkilaiset ja duunarit ei äänestäisi kepua niin kepulla olisi korkeintaan kolme edustaa eduskunnassa, joten duunarit tekee suuren palveluksen maajusseille äänestämällä kepua ja saavat siitä silti haukut kiitokseksi.
äänestävät itselleen tuetun ruuan ja kun maajussien on pakko tehdä niin, niin saavat haukut kiitokseksi.
lopettaa kepun äänestämisen niin keskustapuolue käytännössä poistuu Suomen puoluekartalta kokonaan, ja tähän ei mene enää kauan kun näin tapahtuu.
syömästä, maajussien käy huonosti.
kepua enää pitkiin aikoihin. Kepu on kaupunkilaisten ja lällyjen puolue. Sen kertoo äänestysprosenttikin, kaupunkilaiset äänestävät 98%:sti, maalaiset 32% ja maajussit 2%sti. Siitä muodostuu äänestysprosentti n.60-67
siihen lisäämään
-
-
-
-