Onko kellään tietoa minne Kyproksella kannattaa suunnata ostoksille? Matkan kohde on Ayia Napa, mutta olen kuullut että siellä pyöritään aikamoisissa turistihinnoissa.
Shoppailu Kyproksella
8
4649
Vastaukset
- on parempi
shoppailukohde. Sieltä löytyy myös isompia tavarataloja sekä englantilaisia vaatekauppaketjuja. En muista enää keskustassa löytyvän kävelykadun nimeä, mutta sen varrelta löytyy putiikkia joka lähtöön. Kyproslaiset itse olivat tyylikkään ja muotitietoisen näköisiä kauniita ihmisiä. Nikosia oli muutenkin visiitin arvoinen kaupunki, kannattaa käydä myös turkkilaisella puolella, sielläkin voi tehdä ostoksia, mutta Turkin liiroilla.
- shopshop
Kiitos vastauksesta! Nikosiaan menee varmasti paljon busseja ja ihan järjestettyjä shoppailureissuja, pitää käydä tarkistamassa :)
- sitten
menette larnacaan siellä on myös hyviä kauppoja !! kannattaa ennen matkaa selvittää minne haluatte mennä että kerkeette käydä mahdollisimman monessa ennen siestaa.
- Ei kun shoppailemaan
Bussi jää rantakadulle, josta lyhyt matka Larnakan ostoskaduille. Myös Limassol kannattaa tsekata,linja-autoasemalle tai jäätte pois jo aikaisemmin, kannattaa kysyä oppaalta, kartta mukaan.
- kokenuttttt
Ei kun shoppailemaan kirjoitti:
Bussi jää rantakadulle, josta lyhyt matka Larnakan ostoskaduille. Myös Limassol kannattaa tsekata,linja-autoasemalle tai jäätte pois jo aikaisemmin, kannattaa kysyä oppaalta, kartta mukaan.
t o d e l l a hyvä shoppailukatu, sekä limassolin pääkatu! paljon merkkiliikkeitä, kuten dolce & gabbana, louis vuitton ja guess. Myös limassolin vanhassa kaupungissa oli paljon pikkuisia muodikakita liikkeitä :) suosittelen !
- ninie
kokenuttttt kirjoitti:
t o d e l l a hyvä shoppailukatu, sekä limassolin pääkatu! paljon merkkiliikkeitä, kuten dolce & gabbana, louis vuitton ja guess. Myös limassolin vanhassa kaupungissa oli paljon pikkuisia muodikakita liikkeitä :) suosittelen !
limassolin anexartisias streetilla on kanssa vaikka minkälaisia vaateliikkeit ja muita putiikkeja
- Matkakuumetta!!
kokenuttttt kirjoitti:
t o d e l l a hyvä shoppailukatu, sekä limassolin pääkatu! paljon merkkiliikkeitä, kuten dolce & gabbana, louis vuitton ja guess. Myös limassolin vanhassa kaupungissa oli paljon pikkuisia muodikakita liikkeitä :) suosittelen !
Hei!
Ollaan menossa eka kertaa Limassoliin, seurueessa 4 aikuista ja Kolme 10-15 v lasta. Oon jonku verran ottanu tietoa netistä mutta ois kiva kuulla siellä käyneiden kokemuksia. Useampia vesipuistoja näyttäs olevan siellä, ja ostospaikkoja mukavasti. Entä onko rannalla simpukoita ja saako niitä kerätä muistoksi? Egyptissä oli mahtavia simpukoita mutta niiden kerääminen oli ehdottomasti kielletty. :/ Oisko liikkeiden nimiä tiedossa missä kannattas käydä ostoksilla jos vaatteita ja käsitöitä haluaa ostaa tai kenkiä ja laukkuja. Kiitos jo etukäteen vastauksista! - kontulainen
Matkakuumetta!! kirjoitti:
Hei!
Ollaan menossa eka kertaa Limassoliin, seurueessa 4 aikuista ja Kolme 10-15 v lasta. Oon jonku verran ottanu tietoa netistä mutta ois kiva kuulla siellä käyneiden kokemuksia. Useampia vesipuistoja näyttäs olevan siellä, ja ostospaikkoja mukavasti. Entä onko rannalla simpukoita ja saako niitä kerätä muistoksi? Egyptissä oli mahtavia simpukoita mutta niiden kerääminen oli ehdottomasti kielletty. :/ Oisko liikkeiden nimiä tiedossa missä kannattas käydä ostoksilla jos vaatteita ja käsitöitä haluaa ostaa tai kenkiä ja laukkuja. Kiitos jo etukäteen vastauksista!moi! me ollaan lähdössä limasoliin 12.10.09 . kyprokselle ekaa kertaa,saas nähdä mimmonen paikka on jääkö myös viimeseksi.en mä noita venäläisiä sielä pelkää,ei ruotsalaiset ja saksalaisetkaan kivoja ole samassa hotellissa.pärjätty on niidenkin kanssa niin eiköhän ne menettele venäläisetkin. hintataso on kuulemma paljon korkeampi kun monissa muissa lomakohteissa,että vaatii vähän isomman lomakassan. shrielka hotelliin ollaan menossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k542409Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖281759Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt701434Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2381320- 1191154
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11963vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23948- 68933
- 59856