miten vaihdekepin nuppi irti?

miten se oikein on kiinni kun ei lähde millään irti? onko kierteillä? ruuvejakaan ei missään näy...?
61151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mallissa on kierteellä,mut niin hyvin liimattu että menee pilkkomiseksi ;d

Äänestä
  • millään jos liimaa ovat kierteisiin laittaneet. mitähän järkeä siinäkin on taas ollut!!!!?????

    Äänestä

eli sahaa se keppi rautasahalla poikki, sit viet vaikka merkkiliikkeeseen irrotettavaksi (tai oman pajan pöydälle, jossa irrotutyö on helpompaa kuin könytä ahtaassa autossa)

Äänestä

tuo vaihdetangon nuppi 2004-mallisessa ajokissani alkoi ihan itsestään kiertymään auki, mutta kun laitoin muutaman pisaran Loctiteä kierteisiin, niin jopas nyt pysyy kiinni!

Äänestä

Mie vetelin rälläkällä irti sen nupin omasta.

Äänestä
  • Ota vanha puukko ja lyö vasaralla muutaman kerran,puukon hamara puolelle.Kyllä halkiaa komiasti ei ehjänä kylläkään saa pois sitä nuppia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vm 2003 allusta kirjoitti:

miten se oikein on kiinni kun ei lähde millään irti? onko kierteillä? ruuvejakaan ei missään näy...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu