Uutta kovalevyä hankkimassa

Mitä asioita pitäisi ottaa huomioon? Auttakaa tyhmää.
2348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos uutta kovalevyä ajattelit, niin 80GB-160GB iso ide-kovalevy on hyvä. Osta ihmeessä 7200rpm pyörivä levy.
Hitachi Deskstar 7K250 (=nopein) tai Seagate Barracuda 7200.7. Katso MBnetin hintaseurannasta havin hinta.

Jos emolevysi on alle kolme vuotta vanha, se tukee todennäköisesti kaikkia uusia kovalevyjä. Varmista asia emolevyn valmistajan kotisivulta.

Äänestä
  • Kumpi noista kovalevyistä on parempi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mörkö kirjoitti:

Mitä asioita pitäisi ottaa huomioon? Auttakaa tyhmää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu