Antaisinko henkilötunnukseni Viroon

Acn on varmasti monelle ihan ok liittymä. En kuitenkaan halua ottaa sitä riskiä, että liittymäsopimukseen laitetaan henkilötunnus ja sopimus päätyy Virolaisten haltuun. Ei niin ilmaista olekaan, että siihen ryhtyisin. Seurataan, kun alkaa tapahtua.
3402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Virolaiset saa sinun henkilötunnuksen, mistä vaan,jos haluaa. Omani olen antanut. Herää elämme globaalissa maailmassa. Vielä ei ole ollut mafia ovella.

Äänestä

Mitä sinulla on virolaisia vastaan?
Usealla suomalaisella palveluyrityksellä on Call Center Virossa. Tähän on syynä suomalaisen työvoiman kalleus. Kysyhän esimerkiksi TietoEnatorilta ja Suomen IBM:ltä missä niiden Call Center on.

Äänestä
  • Tiesitkö muuten että myös esim. Soneralla on call-center Virossa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pertti kirjoitti:

Acn on varmasti monelle ihan ok liittymä. En kuitenkaan halua ottaa sitä riskiä, että liittymäsopimukseen laitetaan henkilötunnus ja sopimus päätyy Virolaisten haltuun. Ei niin ilmaista olekaan, että siihen ryhtyisin. Seurataan, kun alkaa tapahtua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu