lihavat ym. ihmiset.

Mielestäni kaikki läskipallot jotka ovat syöneet itsensä niin huonoon kuntoon ettei jaksa enään tehdä mitään muuta kuin syödä syödä ja syödä pitäisi lähettää kehitysmaihin nälkäisille ihmisille. Jos näin tehtäisiin maailmasta tuli paljon parempi paikka elää eikä kukaan näkisi nälkää.

Toinen asia joka ärsyttää minua on nämä pultsarit jotka juovat meidän rahojamme. Se on fakta että joudumme maksamaan heidän ylläpitoonsa veroina. Sitten he kehtaavat vielä pummia tupakkaa tai rahaa esimerkiksi viini pulloon. Tälle ongelmalle olen onneksi keksinyt ratkaisun: kuula kalloon!

Viimeinen mutta ei niinkään vähäisin asia ovat nämä ulkomaalaiset (ei suinkaan kaikki) jotka eivät tee mitään muuta kuin vetävät huumeita, ryöstävät avuttomia mummoja, uhkailevat, kerjäävät ja hajottavat paikkoja. Nämä "ihmiset" ovat pohjasakkaa ja heidät pitäisi lähettää sinne mistä tulivatkin jos eivät osaa käyttäytyä oikein meitä auttajia kohtaan.

Muistakaamme kuitenkin että myös meissä suomalaisissa löytyy tälläisiä ihmisiä. Siksi kysynkin miksi suotta tälläiset ihmiset laitetaan Suomen valtion hotelliin jota jotkut kutsuvat vankilaksi. Siellä he elävät leppoisaa elämää ilmaiseksi ilman huolia. Elinkautisen saanutkin pääsee jo reilun 10 vuoden päästä vapaaksi tähän pahaan maailmaan. He tekevät uudestaan saman tai pahemman rikoksen ja pääsevät takaisin Suomen valtion siiven alle. Aivan naurettavaa! Silmä silmästä ja niin edelleen kävisi tähän ongelmaan. Miettikäpä jos joku vanha perverssi raiskaa 10-vuotiaan tyttärenne. Auttaako se että hänet laitetaan muutamaksi vuodeksi kiven sisään..? EI! varmistuaksemme ettei hän tee samaa rikosta uudestaa meidän pitäisi leikata häneltä jokin elin pois. Eikö olisikin fiksua..?

Tässä oli minun mielipiteitäni ja olen ylpeä niistä. Teidän mielestäni olen ehkä itsekäs, ehkä rasisti, jotkut voivat sanoa että olen uusnatsi mutta voin kertoa että en ole! olen perin närkästynyt, täysjärkinen suomen kansalainen ja jos pystyisin päättämään asioista niin ihmiset huomaisivat pian että "VITTU SUOMESTAKIN VOI SAADA PAREMMAN PAIKAN!"

(tästä puuttuu vielä muutama ongelma joita en jaksanu laittaa mutta voitte aivan itse miettiä siellä pienessä päässänne mitä niille lopuille ongelmille voisi tehdä)

Hyvää joulua!
Eläkää kunnolla ja voikaa hyvin!
11726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Juu, ja mielestäni suvaitsemattomat ihmiset pitäisi ampua.

Vitsinä tuollainen menisi, mutta että tuolla tavalla ajattelevia on oikeesti... Pelottavaa.

Äänestä
  • Itseäni puolestaan ärsyttää suunnattomasti edustamasi ruotsalaishenkinen hyysäyspolitiikka.

    Äänestä

  • Adolf kirjoitti:

    Itseäni puolestaan ärsyttää suunnattomasti edustamasi ruotsalaishenkinen hyysäyspolitiikka.

    Pelottavalla tarkoitin lähinnä 'kuula kalloon'- kommentteja. En itsekään hyväksy raiskaajia tai pultsareita, mutta en sentään kuulu tähän kuula kalloon- ääriryhmään. Eri asia sitten taas on läskit, olkoot se jokaisen oma asia. Eihän sen luulisi muita haittaavan. Mutta nämä yhteiskunnan häpeäpilkut. Sopiva rangaistus vaikka raiskaajalle voisi olla vuosi ehdotonta. Rangaistukset koviksi, mutta ei äärimmäisiksi.

    Äänestä

Näin Halosen kautena ei taida kukaan elinkautista istuva päästä 10 vuodella. Halosella on se linja, ettei armahda tätä pohjasakkaa. Hyvä niin. Nämä aiemmat presidentit (oliko nyt Koivisto tms.) ottivat melkeinpä tavaksi armahtaa n. 12 vuoden jlk.

Ja tuosta raiskaajien elimien eliminoinnista olen ihan samaa mieltä. Kulli pois raiskaajalta, ihan oikeasti. Tämä "sivistysyhteiskunta" on näköjään sillä kannalla, että raiskaa vaan, kunhan sulla on vakinainen työpaikka ja perhe, silloin et saa rangaistusta. Riisu kylään tullut ja nukahtanut täti ja kattele sitä "sillä silmällä", niin et saa rangaistusta. Mutta herra varjele, jos pöllit snägäriltä hampparin, sillon häkki helisee.

Itsekään en pidä maahanmuuttajista, jotka vain lusmuavat, mutta onhan niitä ihan oikean työn tekijöitäkin heidän joukossaan ja onhan meitä suomalaisiakin, jotka eivät jaksa mennä töihin kun sossun rahoillakin elää.

Lisäksi vielä yksi asia, joka mua suoraan sanottuna vituttaa. Rattijuopot. Eikö se järki jo sano, että jos on ed. iltana kaadettu aamuneljään asti, niin klo 8.00 ei voi lähteä autolla töihin?? Ja mikä pakkomielle isolle osalle on lähteä kännissä ajamaan autoa? Siinä vaarantuu muidenkin henki, kuin vain oma. Ajakaa aidatulla alueella, jos kännissä haluutte ajaa. Sillon ei ainakaan ulkopuoliset kärsi vahingoista.

Autokoulussa kysyttiin: paljastaisitko poliisille a) tuntemattoman, b) kaverisi rattijuopon? Vastasin kumpaankin kyllä. Osa ei paljastisi kaveriaan, en ymmärrä miksi. Helpommin minä kaverin narkkaisin kuin tuntemattoman viiskymppisen kaljamahasen juopon.

Äänestä

jos pohjasakka tuhotaan,niin seuraavaksi huonommista tulee uusi pohjasakka joka pitää tuhota jne.

Pian puolet kansaa on tapettu tai keskitysleireissä niinkuin oli fasistimaissa NL:ssa ja Natsi-Saksassa

NL oli punaisen fasismin maa ja Saksa mustan fasismin maa

Jos fasismille antaa pikkusormen vie se pian koko käden

Äänestä

sun mottos on varmaankin
trample the weak, hurdle the dead..

Äänestä

yks ahdasmielinen paska

Äänestä
  • noin sanoo ihminen jolla ei näköjään ole mitään omaa mielipidettä asiasta. Toivottavasti sullakin alkaa leikkaa pikkuhiljaa ja huomaat et joku täs yhteiskunnassa mättää.. Toivottavasti ennen ku sun oma kakaras tai joku sun läheises kakara raiskataan tai pahoinpidellään tupakin tai 5euron setelin takia.

    Sä oot itsekäs ja paskamainen ihminen. Koittaisit joskus hieman aatella muitakin kuin ittees. pystyn kuvitteleen et oot just joku läskipallo joka syö 10 suklaapatukkaa päivässä eikä tee mitään muuta ku löhöö jossain sohvalla.

    miksi sä suojelet tälläsiä ihmisiä jotka eivät yksinkertaisesti pärjää elämässä (tässä tarkoitan lähinnä niitä ihmisiä jotka eivät tee mitään ja elävät yhteiskunnan loisina)..? mielestäni aivan järjetöntä. Minua ainakin käy ennemminkin sääliksi niitä ihmisiä jotka eivät pysty elämään samallaista elämää kuin suurin osa täällä. maailmassa on paljon ihmisiä joilla ei ole siihen mahdollisuutta, joillakin ei ole edes ruokaa. ja sitten jotkut läskit vetelee kilon hampurilaisia joka päivä ja toiset juo kaikki yhteiskunnan antamat almut jotka tarkoitetaan ruokaan ja sit viel nää pahimmat jotka saavat mahdollisuuden elää hyvää elämää.. mitä ne tekee..? (tai ainakin osa tekee) saatana ryöstelee ihmisiä ja yrittää tuhota Suomea.. takas vaan sinne mistä tulivatkin..

    mielestäni en ole yhtään sairas. ajattelen vain järkevämmin kuin sinä ja perustelen. jos sä heität yhdenkin hyvän perustelun sille miks näitä loisia ei saisi raivata niin kerrothan sen minulle vai meneekö liian vaikeaksi..

    Äänestä

  • fiksumpi kuin muut? kirjoitti:

    noin sanoo ihminen jolla ei näköjään ole mitään omaa mielipidettä asiasta. Toivottavasti sullakin alkaa leikkaa pikkuhiljaa ja huomaat et joku täs yhteiskunnassa mättää.. Toivottavasti ennen ku sun oma kakaras tai joku sun läheises kakara raiskataan tai pahoinpidellään tupakin tai 5euron setelin takia.

    Sä oot itsekäs ja paskamainen ihminen. Koittaisit joskus hieman aatella muitakin kuin ittees. pystyn kuvitteleen et oot just joku läskipallo joka syö 10 suklaapatukkaa päivässä eikä tee mitään muuta ku löhöö jossain sohvalla.

    miksi sä suojelet tälläsiä ihmisiä jotka eivät yksinkertaisesti pärjää elämässä (tässä tarkoitan lähinnä niitä ihmisiä jotka eivät tee mitään ja elävät yhteiskunnan loisina)..? mielestäni aivan järjetöntä. Minua ainakin käy ennemminkin sääliksi niitä ihmisiä jotka eivät pysty elämään samallaista elämää kuin suurin osa täällä. maailmassa on paljon ihmisiä joilla ei ole siihen mahdollisuutta, joillakin ei ole edes ruokaa. ja sitten jotkut läskit vetelee kilon hampurilaisia joka päivä ja toiset juo kaikki yhteiskunnan antamat almut jotka tarkoitetaan ruokaan ja sit viel nää pahimmat jotka saavat mahdollisuuden elää hyvää elämää.. mitä ne tekee..? (tai ainakin osa tekee) saatana ryöstelee ihmisiä ja yrittää tuhota Suomea.. takas vaan sinne mistä tulivatkin..

    mielestäni en ole yhtään sairas. ajattelen vain järkevämmin kuin sinä ja perustelen. jos sä heität yhdenkin hyvän perustelun sille miks näitä loisia ei saisi raivata niin kerrothan sen minulle vai meneekö liian vaikeaksi..

    Kuka alentuu edes vastaamaan tuollaiselle teinille, joka ei osaa esittää mielipidettään kuin veemäisesti? Vai suklaapatukkoja ahmiva..joopa joo :D
    Kasva vähän ja tuu sitten sössöttämään mielipiteitäs. Muistetaanpa että kaikki ihmiset ovat tasa-arvoisia rotuun, sukupuoleen, uskontoon ym katsomatta. Paskoja ihmisiä löytyy kaikenrotuisista. Huomattu on :)

    Äänestä

tästä viestistähän oikeen huokuu lähimmäisen rakkaus ja suvatsevaisuus...Oikeeta joulumieltä! Millanenkohan tämä maailma olisi, jos se olisi täynnä kaltaisiasi...huh huh!
Mutta hyvää joulua joka tapauksessa sullekin

Äänestä
  • paljon parempi paikka elää. se on vähän ku tuolla eläin maailmassa. vahvat pärjää heikot kuolee.. niin sen pitäis olla ihmismaailmassa koska periaatteessa eläimiähän mekin vaan ollaan. jotkut sanoo et maailman fiksuimpia eläimiä mut mun mielest ennemminki tyhmimpiä.. en ymmärrä miksi näitä heikkoja, ala-arvoisia, häviäjiä, loisia pitäisi elättää.. mieluummin elän itse parempaa elämää ku elättäisin jotain kusipäisiä verorahojen kuluttajia. Miettikääpä hieman jos me ei jouduttais elättään tälläsii ihmisii.. terveydenhoito paranis -> ihmiset eläisivät pidempään, nuorille tulisi enemmän tekemistä vapaa-aikana diskot ym. -> vähntyisi nämä nuoret "puolialkoholistit" kaupungilta ku ne sais jotain muuta tekemistä, ihmiset saisivat enemmän palkkaa -> hyvinvointi nousisi, rikollisuus laskisi -> kuka tekisi enään laittomuuskia kun kaikki pohjasakka olis pois..?, ihmiset olisivat tyytyväisempiä elämään -> itsemurhia tulisi vähemmän, masennusta ei juurikaan olisi, perheväkivalta loppuisi ym. ym. ym...

    mut joo sen kyllä huomaa että täälläkää ei juuri hirveen fiksua porukkaa käy kun haluaa välttämättä elättää loisia.. vähän sama ku olis syöpä eikä tekis asialle mitään..

    nii joo ja sit seuraava joka kirjottaa tänne nii pyytäisin että vähän miettisit mitä kirjoitat.. ja jos kirjoitat jotain vastaan nii n.90% olet joko niin nuori ettet maksa vielä veroa tai sit niin tyhmä että maksat veroa ja maksat ehkä vielä joskus henkeski!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fiksumpi kuin muut? kirjoitti:

Mielestäni kaikki läskipallot jotka ovat syöneet itsensä niin huonoon kuntoon ettei jaksa enään tehdä mitään muuta kuin syödä syödä ja syödä pitäisi lähettää kehitysmaihin nälkäisille ihmisille. Jos näin tehtäisiin maailmasta tuli paljon parempi paikka elää eikä kukaan näkisi nälkää.

Toinen asia joka ärsyttää minua on nämä pultsarit jotka juovat meidän rahojamme. Se on fakta että joudumme maksamaan heidän ylläpitoonsa veroina. Sitten he kehtaavat vielä pummia tupakkaa tai rahaa esimerkiksi viini pulloon. Tälle ongelmalle olen onneksi keksinyt ratkaisun: kuula kalloon!

Viimeinen mutta ei niinkään vähäisin asia ovat nämä ulkomaalaiset (ei suinkaan kaikki) jotka eivät tee mitään muuta kuin vetävät huumeita, ryöstävät avuttomia mummoja, uhkailevat, kerjäävät ja hajottavat paikkoja. Nämä "ihmiset" ovat pohjasakkaa ja heidät pitäisi lähettää sinne mistä tulivatkin jos eivät osaa käyttäytyä oikein meitä auttajia kohtaan.

Muistakaamme kuitenkin että myös meissä suomalaisissa löytyy tälläisiä ihmisiä. Siksi kysynkin miksi suotta tälläiset ihmiset laitetaan Suomen valtion hotelliin jota jotkut kutsuvat vankilaksi. Siellä he elävät leppoisaa elämää ilmaiseksi ilman huolia. Elinkautisen saanutkin pääsee jo reilun 10 vuoden päästä vapaaksi tähän pahaan maailmaan. He tekevät uudestaan saman tai pahemman rikoksen ja pääsevät takaisin Suomen valtion siiven alle. Aivan naurettavaa! Silmä silmästä ja niin edelleen kävisi tähän ongelmaan. Miettikäpä jos joku vanha perverssi raiskaa 10-vuotiaan tyttärenne. Auttaako se että hänet laitetaan muutamaksi vuodeksi kiven sisään..? EI! varmistuaksemme ettei hän tee samaa rikosta uudestaa meidän pitäisi leikata häneltä jokin elin pois. Eikö olisikin fiksua..?

Tässä oli minun mielipiteitäni ja olen ylpeä niistä. Teidän mielestäni olen ehkä itsekäs, ehkä rasisti, jotkut voivat sanoa että olen uusnatsi mutta voin kertoa että en ole! olen perin närkästynyt, täysjärkinen suomen kansalainen ja jos pystyisin päättämään asioista niin ihmiset huomaisivat pian että "VITTU SUOMESTAKIN VOI SAADA PAREMMAN PAIKAN!"

(tästä puuttuu vielä muutama ongelma joita en jaksanu laittaa mutta voitte aivan itse miettiä siellä pienessä päässänne mitä niille lopuille ongelmille voisi tehdä)

Hyvää joulua!
Eläkää kunnolla ja voikaa hyvin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu