Jyväskylän Fight Club

Onko kellään kokemusta kyseisestä seurasta? Mielipiteitänne ja opetuksen tasoa? Voiko vapaaottelua treenata vaikka ei välttämättä kilpailisikaan?
41727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

opetuksen taso Suomenkin tasolla huippuluokkaa. Mukaan vaan. Voi reenata vaikkei kilpailisikaan. Seurassa on rento meininki ja kovaa reeniä.

Äänestä
  • Valtaosa kundeista toimii iltaisin portsareina paikallisissa baareissa,sammonkadun salilla on hurtin huumorin kyllästämä ilmapiiri - joukossa on monia eri kamppailulajien huippumiehiä,joten osaamista kyllä löytyy...

    Äänestä

Ennen oli kyllä hyvä mesta reenata ja hyvä porukka,mutta kun clubi vaihtoi mestaa ja porukka vähentynyt sieltä pikku hiljaa näistä edelle mainituista pokeista ja kunnon matsaajista,niin jäljelle on jäänyt nuoria poikia ja tyttöjä joista ei ole mihinkään verrattuna mitä ennen porukka oli siellä! Harmi vain kun hyvät valmentajat siel vielä on,mutta niitten taidot menee nykyisin aivan hukkaan siellä!

Äänestä

Onhan ne vähän sellaisia pullistelijoita, miksi vaan ei voi treenata ja pitää matalaa profiilia, se on vähän niin kuin nämä kehonrakentajat, t-paita pitää olla päällä vaikka olisi talvi ja pakkasta.

Kamppailulajien joukosta kyllä löytyy niitäkin jotka eivät ulospäin näytä että tapella osataan, mieluummin juoksevat karkuun joka on oikein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies kirjoitti:

Onko kellään kokemusta kyseisestä seurasta? Mielipiteitänne ja opetuksen tasoa? Voiko vapaaottelua treenata vaikka ei välttämättä kilpailisikaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu