Voiko catissa rakastua ja ajatella, että tuo on se oikea......
Kokemuksia onko teillä?
Kokemuksia onko teillä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä voi kun juttu loksahtaa ja tunnet sen.Koskaan ei tiedä kuinka lähellä se oikea on.Kirjoittele lisää tiedät enemmän.Aina toivoa.
Aikaa tästä tosin on kulunut jo reilusti yli seitsemän vuotta... elikkäs kaikki tapahtui ennen aikaa jolloin lapset ja lapset mieliset valtasivat netin. Tapasin nykyisen vaimoni IRCssä... ensi treffimme olivat sokkotreffit lentokentällä Belgiassa... seuraavat treffimme alkoivat lentokentällä Suomessa... muutamien mutkien jälkeen päädyimme asumaan Suomeen. Kuluneen 7:n vuoden aikana lapsia on saatu aikaiseksi kolme, asuntolainaa miljoona jne. Summa summarum... netissä voi kohdata "sen oikean" ja rakastua ihan oikeasti.
Lämpimiä ajatuksia ja onnentäyteisiä vuosia silmän kannattamattomiin.
Onnea teille kumpaisellekkin *halirutii*
.. siellä voi niinkuin missä tahansa muuallakin, mutta vaikka katalysaattorin kennoston yhteenlaskettu pinta-ala vastaakin n. jalkapallokentän pinta-alaa, ehjään katalysaattoriin on kuitenkin ymmärtääkseni mahdotonta mennä, joten asiaa on vaikea todentaa.
Mä oon rakastunu monta kertaa, mut en ole koskaan saanu vastarakkautta.
Mistähän mahtaa johtuu?
mutta sitten pitää jo sopia
tapaaminen ja sen jälkeen se
on jo eri juttu
Kolmisen vuotta sitten yölliseen aikaan lähettelin sähköpostia firmamme tytäryhtiöön Denveriin. Kieleni oli surkeaa ja sainkin varsin ilkikurisia vastauksia takaisin joltain Carol´ilta. Mitä epätoivoisemmin koetin saada häneltä lukuja haluamastani myyntiraportista, sitä kaksimielisempiä vastauksia vain tuli takaisin. Niinpä siinä chattailimme kymmeniä sähköpostiviestejä. Kuukauden päästä siitä sain tilaisuuden mennä itse käymään paikanpäällä. Halusin tuolloin ehdottomasti päästä haukkumaan tuota naista, joka niin vaikeutti työtäni pirullisilla viesteillään...
Paljon on tuon jälkeen tapahtunut. Minulle olennaisinta on, että tuo samainen Carol nukkuu vielä hetken tuolla makkarissamme. Kohta heräten ja vaatien aitoa amerikkalaista aamiaista... :o)
Silloin kun sitä vähiten odottaa, se voi tulla kohdalle sellainen ihminen chatissakin, että jää miettimään ja ihmettelemään, missä hän on ollut koko tämän ajan?
Chatista olen oman rakkaani löytänyt, ja molemmille tämä on yhtä vakava suhde, sillä ei ole merkitystä missä muualla olisimme tavanneet.Eikä se live tapaaminen muuttanut sitä tunnetta miksikään.Oikeastaan sai kasvot ja tuntuman millainen toinen todellisuudessa on. Yhteydenpito on kummallekkin tärkeää, ja kaipaamme toistemme luo silloin kun ei ole mahdollista olla yhdessä.Onneksi on puhelimet, netti..ja muutkin välineet keksitty.
Silloin kun en edes osannut odottaa hän vain ilmestyi linjalla. Tunne on molemminpuolinen ja jatkunut jo kauan. Toivon vain ettei muut chattaajat sitä pilaa...:)
EI..