Olen lähdössä Helsinkiin shoppailemaan ja ajattelin kysyä teiltä asiantuntijoilta, että mitkä ovat Helsingin parhaat vaatekaupat ja missä ne sijaitsevat?
Entä onko jossain päin Helsinkiä sellaisia kivoja asustekauppoja, joissa myytäisiin laukkuja, vöitä, koruja yms.?
Ja tarkoitan nyt lähinnä sellaisia nuorisovaatekauppoja, joiden hintataso ei olisi aivan päätä huimaava.
Kiitos!
Entä onko jossain päin Helsinkiä sellaisia kivoja asustekauppoja, joissa myytäisiin laukkuja, vöitä, koruja yms.?
Ja tarkoitan nyt lähinnä sellaisia nuorisovaatekauppoja, joiden hintataso ei olisi aivan päätä huimaava.
Kiitos!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Myös hyvät kenkäkauppa-vinkit ovat tervetulleita!
Lähde ennemmin ulkomaille. Löytyy vähän enempi valintaa kuin täältä hesasta :) Saksaan pääsee halvalla laivalla, jopa Tallinnassa on muodikkaampaa vaatetta kuin täällä, näkeehän sen jo Virolaisten naisten pukeutumisessakin!
...en omista passia!
Joten edelleenkin otan vastaan hyviä vinkkejä.
kukaan stadilainen ei käytä kaupungista nimeä "hesa" - pelkästään landet tekee näin.. hesa vois olla kenties helsingin sanomat, muttei helsingin kaupunki. eli puhuit ittes pussiin: oot lande.
Eipä uskoisi, että yksikään helsinkiläinen ei ole lukenut tätä ketjua.
Tai sitten kaikki helsinkiläiset ovat lukutaidottomia. Mene ja tiedä.
no asusteita myy mm: hm aleksanterilla ja foorumissa, ja sitten backstreet myy kivoja laukkuja, meneppä siis foorumiin!
Olen Helsingistä, asunut siellä koko ikäni, ja lempikauppakeskukseni on Forum. Se sijaitsee mannerheimintiellä, se on helppo löytää :) Ihania kauppoja ovat mm. Monki, ja ihan nämä perus H&M sekä Seppälä, joita löytyy paljon varmasti omasta asuinpaikastasikin. Mutta Forum on paras shoppailupaikka, sekä tietysti Kamppi, joka on ihan lähellä.
Ihanaa shoppailupäivää! :)
Joo Henkka ja Maukka. Hei haloo. Jos haluaa jotain extraa pitää mennä Punavuoreen. Siellä on esim. sellanen uusi kauppa kuin Acolyth. Iso Roba 40, Ihania vaatteita ja verkkokauppa on acolyth.com. Ja kyllä kai sieltä Uudenmaan kadultakin jotain löytyy. Kai.
hienoa että vastasitte 10 vuotta myöhässä :)