vaakanainen-82 etsii omaa vesiMIESTÄ.

olen herttainen taiteellinen ja kaikkea....ota yhteyttä [email protected]
2296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tässä ois 81 vesimies. Millainen luulet minun olevan kun surffailen jossain horoskooppipalstalla...

Äänestä
  • mitähän tuohon osaisin sanoa. Kai sinä olet taiteellinen, hieman musikaalinen ehkäpä vähän nörtti :) tai sitten olet vain kiinnostunut horoskoopeista kuten minä ja ne ovat sinulle kuin uskonto, kuin minulle :P nämä ovat myös olettamuksia sinusta:
    Olet aina kiinnostunut kaikesta uudesta ja jos sitä ei ole laitat säpinää tulemaan tavalliseen arkipäivään. Olet toisinaan valmis vaikka mihin ystävyyden puolesta tai ystäviä saadaksesi.
    Olet itsenäinen ja et välitä paljoa mitä muut sinusta ajattelevat. Olet kärsivällinen, myötatuntoinen, rauhaa rakastava, boheemi, uskollinen, rauhallinen, kekseliäs, terävä-älyinen, suvaitsevainen, itsepäinen...

    Olen vahvasti sitä mieltä että minulle täydellisin mies olisi horoskoopiltaan vesimies, sillä vaaka on tämmöinen: kaunista ja hyvää näen jokaisessa, olisipa ihminen tehnyt mitä vain. olen taiteilija, maalaan/piirrän, soitan kitaraa ja laulan, tanssin ja kirjoitan tarinoita ja rakastan keskustella ihmisten kanssa. suurin pelkoni olisi olla viimeinen ihminen maailmassa ja aivan yksin. En takerru ihmisiin ja anna heidän elää vapaana, olen toki hellyyden kipuinen mutta ymmärrän myös jos ihminen kaipaa omaa rauhaa, ja annan tilaa. Olen sitä mieltä että ihmisen pitäisi palata luontoon ja olla hyvä toiselle eikä vihata. Vaikka usein vaivun masennukseen ihmisten pahuuden takia, olen silti useinmiten aurinkoinen, poistan vihaa ja kateutta ihmisistä ja kerron miten asiat ovat oikeasti ihan hyvin ja negatiivinen ajattelu on oikeasti ihmisten sairaus josta pitäisi rueta katsomaan aina valoisia puolia ja kiittää että kuinka hyvin asiat todellisuudessa ovat.

    kirjoita vaan omalla nimimerkilläsi vastaus suoraan sähköpostiosoitteeseeni: [email protected]
    siis jos vielä kiinnostaa...
    näihin kun ei voi niin vahvasti luottaa....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rinsessa kirjoitti:

olen herttainen taiteellinen ja kaikkea....ota yhteyttä [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu