Ollaan kyl tosi ilosii - tänään me käytiin hakemassa meiän oma "mussukka", ihana punanen Mini! Siinä on CD-soitin vakiona, että voidaan soittaa tunnelmamusiikkia, vaik Elton Johnia, ja nahkapenkit, et jos Göran sattuu vahingossa ruiskasemaan liukurasvaa penkille, nii on sit helpompi siivota! Meiän Göran on kyl muutenki sellanen "ruiskuttelija"... :-)
Ai et mä oon niiiiin innoissani!
Hyvää jatkoo kaikille ministeille!
Nyt me saatiin se!
4
1591
Vastaukset
- ministi
onnea vaan uudelle minille. me mini-ihmiset ollaan sen verran avarakatseista porukkaa, että me ei tommoisista provoiluista oteta herneitä nenään. hauskoja ajohetkiä joka tapauksessa ja sano göranillekin terkkuja=)
- Mosswe
Ostit sitten munanlisäkkeen... eikö munaa oikein riittänyt ?
- joo
Mosswe kirjoitti:
Ostit sitten munanlisäkkeen... eikö munaa oikein riittänyt ?
LOL LOL ja vielä kerran LOL! Minikö munanjatke ??? Ite hommasin sen päinvastaista tehtävää hoitamaan ;-)
- cooperisti
joo kirjoitti:
LOL LOL ja vielä kerran LOL! Minikö munanjatke ??? Ite hommasin sen päinvastaista tehtävää hoitamaan ;-)
Jännää, että niinkin pieni auto kuin Mini aiheuttaa suurta kateutta, tän on pakko liittyä autoverotukseen. Jos ei olisi autoveroa, niin useammalla olisi varaa ostaa haluamansa auto eikä vain "järkiautoa".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 196970
- 55762
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119672- 49572
- 49503
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?14496Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55465
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11450