akvaristit!

mun systeri hommas hamsun ja sen poikaystävä teki sille terran noin 250l ja tällanen maksaa uutena siis niin se on kuin akva mutta uutena jotain 300e
mutta varusteet päälle mutta nyt kaikki varusteet noin 60E ajatelkaa!!
ja vesi pysyy sisällä ei ole liian kova paine!
ei hamsu siis oo veessä mutta niinku tajuatte varmaan!!
5545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niinku, mitä niinku?

Äänestä
  • .....

    Äänestä

En tajuu pointtia? Siis kuvittteletko ettei ihmiset tiedä että akvaarion voi tehdä itsekin? Mutta mutta... en usko että hamsun häkki on tehty sellaisesta lasista joka kestäisi jatkuvaa veden painetta. Kuinka paksua lasia se on ja millä silikoonilla silikoonattu? 250 litrainen akvaario painaa yli 300 kiloa vesineen ja hiekkoineen.... siinä ei heppoiset rakennelmat kestä.

Äänestä
  • mä en oikein ymmärrä?

    Äänestä

niin siis tiedät sitten myös varmaan ettei hamsteria (mikäli tarkoitit hamsteria sanalla hamsu?) voi pitää akvaariossa? tarkoitan siis että vaikkei vettä olisikaan... hamsteri syö silikonit reunoista ja kuolee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoinen fisulini kirjoitti:

mun systeri hommas hamsun ja sen poikaystävä teki sille terran noin 250l ja tällanen maksaa uutena siis niin se on kuin akva mutta uutena jotain 300e
mutta varusteet päälle mutta nyt kaikki varusteet noin 60E ajatelkaa!!
ja vesi pysyy sisällä ei ole liian kova paine!
ei hamsu siis oo veessä mutta niinku tajuatte varmaan!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu