tulipyrstö

Onko kellään tietoa tulipyrstöistä? Ehkä tyhmä kysymys mutta mistä tietää sukupuolen (tulipyrstö)?
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä tulipyrstön sukupuolta on vaikea erottaa, täysikasvuisena naaras on vähän pulleampi kuin Koiras on "mustempi" ja isoeväisempi, ja sen pyrstö on kirkkaampi. Pienenä niitä ei pysty erottamaan. Toisaalta jos sulla on tulipyrstö akvassa niin ei sinne toista sovi eli mitä merkitystä sukupuolella silloin on?
Tulipyrstö on niin mahdoton reviirikala että ainakin minä jouduin luopumaan omastani kun siitä tuli niin agressiivinen, että ajoi takaa muita kaloja koko ajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juha kirjoitti:

Onko kellään tietoa tulipyrstöistä? Ehkä tyhmä kysymys mutta mistä tietää sukupuolen (tulipyrstö)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu