niin..eli vähän taustatietoa:oon melkein 18-vuotias,polttanut pilveä 2kertaa nyt vuoden ja 5kk sisään.oon hyvin tupakka vastainen,savutkin otin viimeeksi puoli vuotta sitten,ei kiinnosta,alkoholia juon joka kuukausi,kuitenkin itelleni ihan sopivasti.mutta mistä sitten johtuu ettei se pilvi ole kummalakaan kerralla ruvennut tuntumaan kunnolla?tullut pikkasen etäisempi olo mutta muuten ei mitään!ja kaverillani ihan sama juttu.ollaan kerralla poltettu kohtalaisen paljon ja muut ovat olleet sekasin.mistä siis johtuu?siitä ettei juuri polta vaikka aluksi luulin et kokemattomalla tuntuisi kunnolla tj.?voisko joku tietävä selittää tämän minulle.polttaisin joskus taas sen kolmannen kerran mutta en tiiä "kannattaako" siinä mielessä ettei tuu mitään vaikutusta.
miksei pilvi tunnu?
eräs...
914397
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pilven poltto Suomessa on tyhmää, voi käydä juuri niinkuin teille, että joku myy jotain "paskaa" pilvenä. Ei se tunnu miltään, jos ei se ole oikeaa pilveä. Hyvä että teille ei käynyt huonosti....se olisi voinut olla jotain myrkyllistäkin. Pilveä se ei siis ainakaan ollut.
Menkää A'damiin. Älkää rikkoko Suomen lakia!
mä en halua mitään valistusta nyt huumeista.ne keiden tämä oli,näin ja tiedän sen leikkaamisen ja polttokuntoon tekemisprosessin ja tiiän että se oli iha "oikeata" hassista,hitto soikoon.tutut itse sen tekivät ja onnellisina polttivat.heillä tuntui minulla ei.toisella kerralla sama juttu.tästä siin on kyse,ja todellakin,ottaa pattiin tämä suomalainen kulttuuri että kaikki viinat hyväksytään ja sitten käydään vatsahuuhteluissa sairaaloissa mutta kun joku poltta tupakkia vahvempaa,ollaan narkkareita tai niiksi tulossa.hohhoijaa
Meidän ihmisten hermoston rakenne vaihtelee yksilöllisesti, ja herkkyys erilaisille päihteille samoin. Niin kuin on niitä, joille kohtalaisen helposti kehittyy jonkinasteinen riippuvuus kannabiksesta, on myös toisia, joiden kohdalla pilvi ei oikein kolahda. Viimemainitut saattavat olla niitä, jotka saavat parhaan nautinnon viinasta - valitettavasti, se kun on paljon epäterveellisempää.
Sitten on myös niitä, joille pilvi "aukeaa" vasta muutaman käyttökerran jälkeen. He saattavat etsiä siitä jotain samaa kuin esimerkiksi alkoholista, eivät tunne olevansa humalassa. Olen todella tavannut sellaisia, joiden käytös ja jutut ovat paljastaneet heidän olevan täysissä tötsyissä, mutta jotka väittävät, etteivät tunne mitään.
Pilvi on juanikkaampi aine kuin alkoholi, jonka vaikutus vastaa suunnilleen aivotärähdystä.
mikä vitun aivotärähdys ensinnäki paskaa lätkää turha odottaakaan mittää 100%thc ja ihmiste aineen vaihdunta johtus kans tost jutust jollai toimii(yleensä kaikil) mut on sellasiaki olemas jollei vaan yksinkertasesti toimi mut kute toi edellinen sanos pistä kaakaot kiehumaan ni jo lähtee
Polta oikeen pihkasta kukkaa pari kolme hittiä älyämpäristä niin eiköhän ala potkia. Älyssä vaan se idea on et koko pullollinen savua vedetään kerralla keuhkoon. Jos sittenkään ei toimi, on kyllä aika ihme...
Olen kuullut juttuja erilaisista polttelijoista joista yksi kuuluu näin:
Eräs ystäväni oli ollut eräänä iltana oman ystävänsä luona kylässä jossa he sitten istuivat iltaa pössytellen itse kasvattamaa kukkaa. Harmikseen ystäväni oli huomannut ettei ollut tehot riittänyt päihdyttämään. Hänen ystävänsä taas nautti kasvistaan iloisesti naureskellen, jota ystäväni oli ihmetellyt kauhukseen: eikö minuun enää tehoa?
Totuus oli vain se ettei tämä kasvi ollut tiettävästikään tehnyt thc:tä "riittävästi" ja tämä ystäväni ystävä oli vain "feikannut" kuinka hyvää ja mahtavaa hänen kasvinsa oli. Näinhän sitä toimitaan jos aiotaan saada tuotteelleen tuottoa ja tuottoa saadaan vain jos hyvään uskotaan ja sana kiertää. Alleviivaan sanan uskotaan. Se ei siis tarkoita että se sitä olisi.
Voi olla että myös sinulle on näin käynyt. Vaikkakaan en haluaisi ainakaan uskoa että kaverit tekisivät niin (valehtelisivat tuotteen tehon).
siis mistä tota pilven ainesta saadaan,tiedän kyllä että se on jokin kasvi mikä pitää kasvattaa,mutta mistä saan sen kasvin alun?????:(
kerroilla usein käy niin että ei kolise mutta kyllä se siitä
et välttämättä polta oikein. cannabiksen savua pitää pitää keuhkoissa syvällä ja pitkään. ja muista ottaa pilven poltto ajan kanssa ja rentoutua. kiinnostaisi myös tietää, että veditkö joiberosta vai töötistä?