Kai rakastunut vieläkin

OOn tainnu olla rakastunut mun exään jo vuoden verran ja näänn sitä usein mut se ei huomaa mua enää silleee ja ymmärrän sen ku meijän pitäis olla frendejä ja se ei oikeestaan satu enää mut siltikin!!!!!
3312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...oo niin vaarallista,varsinkaan jos se jätti sut.Mut sit VOI olla asiasa jotain outooki,jos sä oisit jättäny ja tykkäisit/rakastaisit siitä/sitä yhä...mut kuule,oon kohtalotoveris!mun ex jätti mut viime kesänä (oltiin oltu ½ vuotta yhes) 3 päivää sen jälkeen ku tuli se ½ vuot täyteen!No,sitä mä itkin sit aina yxin iltasin,yksin.Mut sit mä löysin "kesärakkauden" ja unohdin exäni. Mut kyl se viäkin sattuu, ku mun bestis alko oleen exän kans..yritin ensin saada niit eroon,mut sit tajusin,et ei siin oo järkee;rikkoo toisten rakkautta oman olon ja kurjuuden takii!Tajusin,ettei mikään niint voi erottaa,mun bestikselt se oli kyl aika pahasti tehty..nykyään se vaan puhuu kuinka ihana JUHA (ex) on ja niin pois päin.Sillon mä häivyn vaan paikalta,en ota kantaa. Mut nyt oon niin rakastunu yhteen VARATTUUN ja siks en muistele Juhaa (muuta ku pahalla)

Äänestä
  • Jos sun "bestis" alko jätkän kaa tietäen,et sulla oli vielä sitä ikävä, niin se ei ole mikään ystävä!! Ja viel päällepäätteex selittää,kuinka ihana juha on.. oikeesti,unohda tollaset "ystävät"..
    ei pahalla,mut ei hyvälläkään..

    Mut hyvä,jos oot päässy juhasta yli..=)

    Äänestä

  • Jennifer kirjoitti:

    Jos sun "bestis" alko jätkän kaa tietäen,et sulla oli vielä sitä ikävä, niin se ei ole mikään ystävä!! Ja viel päällepäätteex selittää,kuinka ihana juha on.. oikeesti,unohda tollaset "ystävät"..
    ei pahalla,mut ei hyvälläkään..

    Mut hyvä,jos oot päässy juhasta yli..=)

    ..tietty "rakastumiselle" ei voi mitään. Mäkin vein kuin vahingossa bestikseni jätkän, no ne ei ollu yhes, mut kuitenkin.. silti oon vielki bestis sen bestiksenkaa.. Ja mikäpäs kiire teillä on, teillähän on viel pitkä elämä edessänne. Älkää pitäkö kiirettä seurustelusuhteissa, jutelkaa jätkä-/likkakavereidenne kanssa yhdessä mitä te haluutte suhteelta. Jutelkaa erosta, älkää tehkö niitä kaikkia virheitä mitä mä oon tehny. Oikeesti, pitäkää kiinni suhteistanne. Jos seurustelee, ei se tarkoita sitä että tarvitsisi joka sekuntti olla nuoleskelemassa/kyhnäämässä kumppaninsa kanssa. Antakaa aikaa toisillenne,itsellenne. Sopikaa kumppanien kanssa että olette yhdessä vaikka ette olisikaan täysin kokonaan heidän kanssa yhdessä... TÄRKEINTÄ ON LUOTTAMUS JA SE ETTÄ TIETÄÄ ETTÄ JOKU VÄLITTÄÄ!!

    Tsemppiä kaikille;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ebony kirjoitti:

OOn tainnu olla rakastunut mun exään jo vuoden verran ja näänn sitä usein mut se ei huomaa mua enää silleee ja ymmärrän sen ku meijän pitäis olla frendejä ja se ei oikeestaan satu enää mut siltikin!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu