en tiä mitä teen..!?

oon ollu varattu jo yli ½vuotta..ja rakastan tätä jätkää mielettömästi, mutta kaipaan vapautta!! mutta ihana tietää et on joku johon luottaa ja turvautua!! oon aina kultani kans..viikot, viikonloput..kaipaan sitä kun sain kavereitten kans sohlailla ja seikkailla perjantai illat..mut nykyään jos en oo kultani kans..se suuttuu!!! mut en halua satuttaa sitä!!
6448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Todella moni mun kaveri on tehny ton saman mokan!!!
ollu pelkästään jätkän kanssa!!!!
Siis jos unohdat kaveris! ja oot pelkästään jätkäs kaaa niin sun kaverit unohtaa myös sut!! usko vaan!!
ette te oo loputtomiin yhdessä ja kun se jätkä jättää sut oot yksin kun kaveris ei muista sua enäää!!!
ÄLÄ JÄTÄ KAVEREITA!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • kaverini on sanonu sitä mut mun ja kultani kaverit ovat suurinpiirtein samat.. viikonloppusin nähään koko porukka!!!! mut viikolla tuppaan olemaan ehkä liikaa kultani kasn..mut en voi sille mitään!!

    Äänestä

jos et oo jätkäs kaa ni se suuttuu?? joo, on kokemuksia. mä sanoin kerran et: "antti on tosi kiva.." sit se luuli et mun ja antin välil on jotain jä JÄTTI mut!! joop. eli mustis oli.. tosiaankin..
joop. mäkin kaipaan joskus vapautta, mutta oon sinäänsä vapaa IHAN MILLOIN VAIN.. sano jätkälles että sä et aina voi olla sen kaa.. niin mäkin sanoisin jos oisin sun tilassa..
onnea.. pärjäile!!
ja muista, sä oot AINA jollakin tavalla vapaa.. sä oot vapaa kuin taivaan lintu.. mitkään kahleet/ jätkät ei sua pidättele!1 pidä se mielessäsi!! :)

Äänestä
  • satuin puhuun jostain muusta jätkästä tai jonku muun kans ni heti olin muka pettämäs..kerran kyä sorruinki siihen..sen takia ei ehkä luotakka muhun täysin!! kadun sitä!!

    Äänestä

Mäki oon ollut kohta puol vuotta mun jätkän kaa.Rakastan myöskin jätkääni aivan mielettömästi.Mutta rakastan bailausta, frendien kaa sekoilua ja kaikkea muuta sellaista mitä aina ennenkin olen niiden kanssa tehnyt.

Jos ilmotan hänelle että haluaisin olla viikonlopun tai yhden päivän viikonlopusta frendieni kanssa tämä suuttuu..okei nyt se sitten meni inttiin..nähään ehkä joka viikonloppu tai joka toinen viikonloppu..mut AINA kun se tulee lomille on juuri silloin jotkut megabailut johon haluisin mennä frendieni kanssa,ja jos sanon frendeilleni että mun jätkä pääsee lomille ne rupeavat painostamaan et tuu nyt se on vaan yks päivä..jos en mene ne suuttuvat jos en nää jätkääni niin se suuttuu..Mulle on monesti käynyt näin..

oon kyllästynyt tähän painostukseen..

Äänestä

sun ei kannata missään nimessä jättää sitä koska sit sulla voi menna kauan ennenkö saat uuden ja se vasta tuskaa onkin.sitten kun et löydä ketään niin mietit miks mä jätin sen et nytkin mä saattaisin olla sen lähellä!ÄLÄ JÄTÄ SITÄ MISSÄÄN NIMESSÄ!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Acer kirjoitti:

oon ollu varattu jo yli ½vuotta..ja rakastan tätä jätkää mielettömästi, mutta kaipaan vapautta!! mutta ihana tietää et on joku johon luottaa ja turvautua!! oon aina kultani kans..viikot, viikonloput..kaipaan sitä kun sain kavereitten kans sohlailla ja seikkailla perjantai illat..mut nykyään jos en oo kultani kans..se suuttuu!!! mut en halua satuttaa sitä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu