Shoutcast Ongelma

Mikä tos on vikana kun tuo Shoutcast Server Valittaa että:

[yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: xx.xx.xx) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out))

Auttakee!
1149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ilmeisesti palomuurisi estää yhteyden muodostamisen koneellesi tai sitten itselläsi/palveluntarjoajallasi on käytössä NAT-palomuuri toiminto (IP-osoitteesi ei näy ulkomaailmalle).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


shou kirjoitti:

Mikä tos on vikana kun tuo Shoutcast Server Valittaa että:

[yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: xx.xx.xx) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out))

Auttakee!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu