ja sitten asiaan...

mistä johtuu että jätkät pitää blondeista? no joo tummahiuksisetkin käy jollekkin mutta, kun vastaan tulee punapää niin se karkoittaa kaikki jätkät.mä oon itte testannut tän homman(mulla on oikeesti punaset hiukset)kum mulla oli suhtkoht vaaleiks värjätyt hiukset niin jätkiikin kiinnosti ja kun mul oli tummaks värjätyt niin sillonki sain jätkät kiinnostuu, mut kun mulla on oma väri päässä niin ketään ei tunnu kiinnostavan tuntuu niinkun sillon melkeempä karkottais kaikki jätkät..
10622
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Se on kyllä varsin hyvä kysymys. Jos sä vaan et näytä niin hyvältä punapäänä? Emmä tiedä. Mä ainakin ihastuin erääseen tyttöön kun se oli blondi. Sitten se värjäs hiuksensa punasiks, mutta ei mun ihastus siitä mikskään muuttunu. Emmä vaan tiedä mikä siinä sun kohdalla sitten on.

Äänestä
  • mutta mix ne blondit on sit niin ihanii??
    ehkä mä puna päänä näytän sit oudolta kun mulla on kuitenki aika ruskee iho

    Äänestä

  • peppi kirjoitti:

    mutta mix ne blondit on sit niin ihanii??
    ehkä mä puna päänä näytän sit oudolta kun mulla on kuitenki aika ruskee iho

    Ei ne blondit mitään liian ihania ole. Se on hyvin paljon henkilöstä kiinni. Tällä hetkellä oon taas yhden bruneten perään ja kattelen myöskin vähän sivusilmällä aina välillä sitä punapäätä josta edellisessä viestissä mainitsin. Ex-blondi tosin, mut ei se sen ulkonäköön vaikuttanu ainakaan negatiivisesti. Suoraan sanottuna ei mun tyttövalintoihin vaikuta onko blondi, brunette, punapää vai mikä. Blondeja ja brunetteja nyt vaan taitaa olla niin paljon että ihastumismahdollisuus on paljon suurempi. Kyllä se kuitenkin on siitä ihmisestä kiinni. Ei hiusten väristä.

    Äänestä

no empä tiedä sitä, mutta kyllä muuten punapäät on parhaita ottamaan suihin..sen oon huomannu

Äänestä

Sanoisin että ihan paska puhetta!!!

Äänestä

itsekin olen punatukkainen..mutta tuollaista ongelmaa miesten kanssa miulla ei ole ollut. luulen kyllä että hiustenväri ei loppujen lopuksi paljoa vaikuta jos vaan pärstävärkki on kunnossa. tosin kyllähän oon huamannu itsekin että blondit kai niitä katseita enemmän kääntää... mutta kai myös hiusten kunnossa on tässä asiassa jotain taikaa. meinaan vaan että kai hyvin hoidetut hiukset enemmän katseita kerää kun kauhee hamppukasa?

Äänestä

Mun kullalla on ruskeet hiukset oikeesti.. Mut se on värjänny jo jonkin aikaa vähä ruosteen punasella (siis silleen ovelasti).. Mun mielest se sopii sille.. Mun serkulla on punaset hiukset (naispuolinen) ja vaikka se on mun serkku, ni mun mielest se näyttää kyllä todella seksikkäältä.. Punanenhan on tunnetusti seksin väri ja muutenkin seksuaalisesti latautunut väri.. Toi tuli vaan mieleen, ku jotain tollasta mä oon kuullu, mut kun sitä miettii todella, ni kyl se jonkin verran pitää paikkaansa.. Mut joo.. Jos täs oli tavallaan jotain selitystä asiaan, ni hyvä vaan.. Mut siit mä en tiiä ollenkaa, et miks se karkottaa jätkät.. Ei se ainakaan mua karkottais, jos olisin vapaa mies..

Äänestä

jätkä

Äänestä

Jos on asiat niin pitkälle menny, että hiusten väri VAIKUTTAA mihinkään yhtään mitään, niin ei voi muuta kuin nostaa hattua! Vuoden turhin!

Äänestä

sun itseluottamukses parantuu kun saat tehdä jotain ulkonäölles elikkä meikkaat tai värjäät tukkas. Ei hiusten väri merkitse juuri mitään, mutta se että luotat ulkonäköösi merkitsee paljonkin.
Itse pidän punatukkaisista, tai tarkemmin oon aina ollut ihastunut semmoisiin pitkiin punaruskeisiin hiuksiin... blondit ja mustatukat on kanssa ihan hyviä, makuasioitahan noi on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


punapää kirjoitti:

mistä johtuu että jätkät pitää blondeista? no joo tummahiuksisetkin käy jollekkin mutta, kun vastaan tulee punapää niin se karkoittaa kaikki jätkät.mä oon itte testannut tän homman(mulla on oikeesti punaset hiukset)kum mulla oli suhtkoht vaaleiks värjätyt hiukset niin jätkiikin kiinnosti ja kun mul oli tummaks värjätyt niin sillonki sain jätkät kiinnostuu, mut kun mulla on oma väri päässä niin ketään ei tunnu kiinnostavan tuntuu niinkun sillon melkeempä karkottais kaikki jätkät..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu