Ja taas samanlainen päivä menossa,tulin koulusta,istun koneelle,luen tätä palstaa.On mukava lukee muiden ongelmii,vaikka ne välillä masentaakin kun jostain sattuu tulee joitain omia asioita mieleen.On pyörinyt päässä jo kauan tää sama asia,tuntuu et ongelmet seurais mua ja et niist tulis kokoajan vakavempia..Monet ihmettelee mun toimintaa,kuin aina annan anteeksi.Kuin annan anteeksi sellaset teot jotka hajottaa mun omaa mielenrauhaa..Kukaan ei oikein näe mun sisälle,mut olen kyllä aika rikki.
Ihan syystäkin..En saa ikinä olla rauhassa,mua seuraa kokoajan pelko siitä että se joku kuolee mun takia,
sit viel tiedän et yhdellä ihmisellä menis hyvin,jos auttaisin sitä,mut se teko luetaan kiellettyihin..
tänäänkin pitäis lähtee sen sekopää-kullan luo,vaikka ajatuksissa ei pyörikään se vaan yx toinen ihan muu...oon kuin vankilassa,mistä ei oo ulospääsyä.
kukaan ei ymmärrä,ei tarpeexi.
Ihan syystäkin..En saa ikinä olla rauhassa,mua seuraa kokoajan pelko siitä että se joku kuolee mun takia,
sit viel tiedän et yhdellä ihmisellä menis hyvin,jos auttaisin sitä,mut se teko luetaan kiellettyihin..
tänäänkin pitäis lähtee sen sekopää-kullan luo,vaikka ajatuksissa ei pyörikään se vaan yx toinen ihan muu...oon kuin vankilassa,mistä ei oo ulospääsyä.
kukaan ei ymmärrä,ei tarpeexi.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mä en oo varma tajusinko tota juttua oikeen, mutta enpä ala arvailemaan. Oletko varma että edes annat muiden nähdä sisällesi? Ainakin tuo teksti vaikutti niin kiertelevältä ja melkeen kuin jonkun ulkopuolisen kirjoittamalta, että se ei avaa minkäänlaista ikkunaa siihen mitä itse ajattelet.
Puhut siitä että voisit tehdä jonkun onnelliseksi, mutta se miten sen teet on kielletty. Mikä voi olla asia joka on kielletty? Ja miksi se on niin kiellettyä?
>tänäänkin pitäis lähtee sen sekopää->kullan luo,vaikka ajatuksissa ei >pyörikään se vaan yx toinen ihan >muu...
Tulkitsenko tämän väärin, vai oletko ehkä ihastunut johonkuhun? Joka siis ei taida olla tämä oma kultasi... Kannattaako todella olla suhteessa jossa ei ole onnellinen ja sen paljastuessa satuttaa toistakin? En tiedä onko näin, mutta näin ainakin tulkitsin jutun näin.
Vähän vaikea sullekkaan on mitään apua antaa niin kauan kun kertomus pysyy noin ympäripyöreänä.
Oikeastaan..toi olikin vaan sellanen tunteenpurkaus..kun tuntui et koko maailma ois kaatumas päälle..niitä vähän huonompia päiviä..
Joo,osuit oikeaan,en ole mikään helposti luettava ihminen,varsinkaan siinä mielessä et kukaan ei näe oonko onnellinen vai en..
Kiellettyä on tehdä toinen ihminen onnelliseksi,jos on jo jonkun toisen kanssa ja tää toinen kaipaisi lämpöä,enkä osaa oikein menetellä kaverillisesti,kun pelkään et mikä sit on sallittua ja mikä ei..
Osuit taas oikeaan..Olen vähä ihastunut johonkin muuhun kuin kultaan ja se on ahdistavaa,koska en haluis satuttaa,ketään..Ehkä aika näyttää..
Jos ihmettelit sekopää-nimitystä,niin selvennän sen verran,et sitä se on,välillä kun saa ns.kohtauksen..
Oon aina tiennyt et se ei oo aivan täysjärkinen..On sil menneisyydes kokemuksii mm.mielenterveysosastosta.
Kiva kun kuuntelit..Vaikka ei mun höpötyksissä oikein mitään kiinnostavaa ollut,eikä varmaan edes päätä tai häntää..Thanks anyway..=)
Käänny Jeesksen puoleen Hän kuoli kaikkien puolesta sinunkin Ei tarvitse Pelätä kun otat jeesuksen vastaan Hän elää tänä päivänä ja rakastaa sinua. Kun vain pyydät anteeksi pahoja tekojasi tunnustat syntisi. Pyydät häntä sydämeesi asumaan. NIIN SAAT RAUHAN JA LEVON ala lukea raamattua sieltä löytyy hyvän elämän ohjeet. MIKÄ PARASTA PÄÄSET TAIVAAN IKI IHANUUTEEN