ELi mielummin ottaisin vaikka volvon...
Ja miksi JOKAINEN mese on automaattivaihteinen (lukuunottamatta rekka-autoi).... ehkäpä siksi että noi ulkomaalaiset ei osaa käyttää manuaalei... (no ei se mitään liian helppoa ookkaan)
Ja miksi JOKAINEN mese on automaattivaihteinen (lukuunottamatta rekka-autoi).... ehkäpä siksi että noi ulkomaalaiset ei osaa käyttää manuaalei... (no ei se mitään liian helppoa ookkaan)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vai että mielummin ottaisit Volvon. No ei siinä mitään, harmi vaan kun tässä maailmassa ei ilmaiseksi mitään saa ja turha on itkeä että ottaisin sitä ja tätä. Taidat olla niitä sossussa juoksevia surkimuksia, jotka valittaa kaikesta ja vaatii kaikkea, mutta mitään ei ole valmis tekemään.
Vai isänmaallisuudella nyt puolustetaan Volvoa Mersua kohtaan. Heikko argumentti, nimenomaan Ruotsihan se piti Suomea ikeensä alla vuosisatojen ajan. Nytkö pitäisi sitten ko maan autoteollisuutta ryhtyä tukemaan? Sakut sentään poltti vaan osan lappia ja siltikin ne kyettiin ajamaan pois.
Itse ajelen kyllä saksalaisella autolla, vaikka jonkinlainen isänmaan ystävä mielestäni olenkin. Ikävä kyllä ajoneuvot eivät kovinkaan hyvin korreloi tuota ajatusmaailmaa, joten jotain myönnytyksiä on tehtävä hedonismin puolesta. Mm automaattilaatikko lukeutuu tuohon: kuka sitä käsin vatkaisi, kun moisen raskaan työn voi jättää vaihteiston hoidettavaksi;) Ne on niille, jotka ymmärtää nautinnon päälle.
Liekö tuo autoilu kuitenkin vain ja ainoastaan makuasia?;)
sitä vois ajella kotimaisellakin, mutta ei oikein tiedä minkä merkkisellä kun tuo runsaudenpula hämää.
OLISI KIVAA AJAA MERSUA JOSKUS JA 500.000 KM SUOMEN TEILLÄ < MÄ AJAISIN VÄLIÄ TURKU - VAASA - TAMPERE JA FORSSA - LOIMAA.KOUVOLA - MIKKELI.SITTEN JOS ON AJOKORTTI JOSKUS.AUTOMAATTIMERSUT OVAT MINUSTA SIISTEJÄ AUTOJA.MÄ AJAISIN E 270 CDIITÄKIN.