Gallup...

Pari kymystä =o)

1.poltatko tupakkaa?
2.jos poltat, monta menee päivässä?
3.monesko raskausviikko menossa?
4.näkyykö masu jo? jos näkyy niin koska alko näkyy?
5.onko tuleva isä innoissaan?
6.jos olet hankkinut vauvalle tavaroita niin mitä olet hankkinut?

Mukavaa odotusta kaikille odottajille!!!!
4547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

1. En polta!

3. Raskausviikko 17 on menossa.
4. Masu näkyy jo vähän, housut kiristää ilkeesti. Välillä maha on ku potkupallo. Viime viikolla sen huomasi jo muutkin=)
5. Tuleva isä on alkanut jo olemaan pikkusen innoissaan, tämä oli sille aika järkytys ensin. Mutta on sopeutunut hienosti=)
6. En ole vielä hankkinut vauvalle mitään, vaikka on kovasti tehnyt mieli varsinkin potkupukuja!!

Mukavat jatkot meikunkin puolesta kaikille!! =)

Äänestä

1. en polta, poltin kyllä vielä elokuussa joitakin savukkeita päivässä mutta sitten lopetin kokonaan.
2.
3. viikko 32 menossa
4. ja kyllä masu näkyy jo, erittäin hyvin! alkoi näkymään suurin piirtein viikolla 19 selvästi.
5. tuleva isukki on oikein innoissaan, silittelee ja tunnustelee vauvan potkuja ja kuuntelee masuani ja juttelee vauvalle tosi paljon.
6. vauvalle ollaan hankittu jo vaunut, sänky ja vaatteita. äitiyspakkaus tuli jo kuukausi sitten. olen pessyt sukulaisilta saamiani vanhoja vauvanvaatteita jotka ei kyllä ole ihan sitä uusinta muotia mutta kyllä ne kelpaa meille kun ei ole varaa ostaa ihan sitä uusinta uutta. miksi pitäisikään?

iloista odotusta sinulle ja kaikille muillekin!

Äänestä

1.en enää 2.16 6 4.no kyllähän tuo jo vähän pömpöttää.. ruvennut nyt näkymään enemmän. 5.on se.. kyselee aina että miten pikkunen jaksaa :) 6.ei olla hankittu viellä mitään. yhdet nalle puh sukat on saatu.. ne on tosi söpöt :) Hyvää odotusta kaikille!

Äänestä

1 ja 2. ei ole koskaan tarvinnut opetella tätä pahetta!
3. vasta 4rvk, mutta silti niiin ihanaa!!
4. ei näy vielä, en malta odottaa koska rupeaa näkymään!
5. isi on vielä pikkuisen shokissa, eikä tiedä miten päin olisi, ehkäpä se vielä tokenee tuosta?Toivottavasti?
6.minulla on ennestään jo muutamia pukuja, sukkia, myssyjä, paitoja jne..vaunutkin oli, mutta minä tyhmä myin ne..

paljon onnea kaikille odottaville ja koitetaan pärjäillä! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Odottaja81 kirjoitti:

Pari kymystä =o)

1.poltatko tupakkaa?
2.jos poltat, monta menee päivässä?
3.monesko raskausviikko menossa?
4.näkyykö masu jo? jos näkyy niin koska alko näkyy?
5.onko tuleva isä innoissaan?
6.jos olet hankkinut vauvalle tavaroita niin mitä olet hankkinut?

Mukavaa odotusta kaikille odottajille!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu