limoviikuna

Lehdet tippuu limoviikunastani ja muutenkin on aika huonon näköinen vaikka onkin korkea tulee kohta katosta läpi. Voiko sitä leikata ja miten vai onko mennyttä.
2355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sitä kevättalvella,
mutta muista, että pudonneiden lehtien
tilalle se kasvattaa kyllä uudet keväällä.

Googlessa on paljon tietoa viikunasta. :)

Äänestä
  • Kiitos vinkistä. Sain Googlesta paljon tietoa limoviikunasta en vain ymmärtänyt sieltä ensin hakea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten leikataan kirjoitti:

Lehdet tippuu limoviikunastani ja muutenkin on aika huonon näköinen vaikka onkin korkea tulee kohta katosta läpi. Voiko sitä leikata ja miten vai onko mennyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu